EvroligaKošarkaVESTI DANA

Crno-beli deo Beograda je noćna mora za Virtus!

Partizan naneo Virtusu težak poraz i upisao svoj prvenac – 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15).

Odlično se Madar uveo u meč, dva pogotka sa poludistance. Napad gostiju ne funkcioniše baš najbolje, Naneli je nanizao sedam poena, Heket i Žaite su prvi pogodili za Virtus, Lesorovo zakucavanje primoralo je Skariola da rano potroši prvi tajm-aut. Nova odlična rola Madara, novi poeni pa iznuđeni faul u napadu Žaitea, zatim je nadmudrio Teodosića za dvocifreni plus. Funkcioniše Partizan kao sat po Madarovim notama, mladi plej je dodao nove asistencije za Lesora i Nanelija, Papapetru je realizovao dva bacanja za plus 15, Egzum je to digao na maksimalnu razliku – 27:11.

Serija grešaka i loše organizovanih napada domaćina, Virtus je došao do šuta i sve to kaznio, izuzetno loši minuti Obradovićevog tima u drugoj četvrtini. Smirio je svoje igrače na tajm-autu, Anđušić i Panter vraćaju dvocifreni plus. Igra se manje-više koš za koš, gosti okrnje Partizanov plus, na kratko priđu na jednocifreni zaostatak, domaća ekipa brzo to vrati gore. Serija trojki, Anđušić, Naneli pa Madar za najvećih do sada plus 17, hala je eksplodirala. Naneli je to dodatno uvećao u poslednjem napadu za crno-bele u savršenom poluvremenu – 51:32.

Šut ne služi Virtus a na drugoj strani terena Lesor ponovo igra svoju igru. Pokušava Skariolo sa zonskom odbranom, Partizanovi visoki igrači za sada pronalaze rešenja. Nema nikakvog odgovora gostiju, crno-beli s puno samopouzdanja, nošeni fantastičnom podrškom drže rivala na rezultatskoj distanci. Čvrsta je Partizanova odbrana, a ruku na srce, i ono otvorenih šuteva što je imao, Virtus nije pogađao, domaći tim savršeno gradi obruč i ne dozvoljava ofanzivne skokove, napad korektno izgleda, apsolutna kontrola utakmice u trećoj četvrtini – 69:47.

Partizan četvrtu četvrtinu otvara nizom od devet poena, Virtusu se smeši debakl. Obradović je vrlo brzo po ulasku u ovaj period dao šansu igračima sa manjom minutažom, to ne menja stvari na terenu. Ušli su crno-beli u jedan period praznog hoda, prekinuli su ga Vukčević sa poludistance i Panter košem uz faul. Ni rotacije u domaćem timu nisu pomogle Bolonjezima, njihov debakl je prvi trijumf crno-belih.

Poenterski se izdvojio Naneli, ubacio ih je 20, po 14 su postigli Anđušić i Lesor koji je na to dodao sedam skokova. Jedini dvocifreni među gostima bili su Bako sa 11 poena i Vims sa jednim manje.