FudbalSrbijaVESTI DANA

Partizan sa nekoliko lica, rezultat identičan

Crno-beli su prvi putnik u finale Kupa – 2:1 (2:0).

Prvo poluvreme obeležila su dva gola domaćina i revija promašaja između njih. Crno-beli su rano poveli, Marković je protutnjao kroz odbranu Vojvodine i poslao loptu na peterac odakle je Rikardo šalje u gol.

Teško je nabrojati šta je sve Stanojevićeva ekipa propustila da realizuje u nastavku. Gomila stopostotnih šansi, imali su ih Rikardo, Natho, Marković, Menig, lopta nikako nije htela da završi u golu što zahvaljujući nestvarnom broju odbrana Rockova, što zahvaljujući promašajima Partizanovih ofanzivaca.

Po principu zašto lako kada može teže crno-beli su postigli drugi gol krajem prvog poluvremena. Menig je postigao prelep gol, sa leve strane ivice kaznenog prostora Holanđanin je loptu poslao u gornji desni ugao protivničkog gola.

Ponovo se desilo isto što i u prethodnom duelu ova dva rivala. Igra Partizana u nastavku nije ličila na onu iz prvog poluvremena, to je kažnjeno u 53. minutu, kontra Vojvodine koja se završila asistencijom Simića i pogotkom Zukića.

Uprkos padu u igri crno-beli su kažnjeni samo jednom. Ruku na srce, ni Novosađani nisu mogli bolje od tog počasnog gola, meč je završen identičnim rezultatom kao prethodni – 2:1.