ABAKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Furiozno poluvreme, pa opuštanje – crveno-beli zakazali srpsko polufinale!

Bilo je raznoraznih perioda i u Morači, opet, krajnji utisak je da je Crvena zvezda ovaj meč sa SC Derbijem mnogo ozbiljnije shvatila i rešila četvrtfinale AdmiralBet ABA lige sa dve pobede – 77:92 (12:29, 22:38, 20:21, 23:14).

Prvi minuti slute na to da su crveno-beli izvukli pouke iz prethodnog meča, uvodnih 6:0, pre nego što je Pavlićević prvi upisao za domaće. Raduje što posle dužeg vremena vidimo Topića na terenu, ne može se reći da rivali večeras blistaju napadački, izuzetak je Gedraitis, on je pogodio i prvu trojku u Morači, započevši niz, Nedović je taj koji je prvi put doneo dvocifrenu prednost košem i dodatnim slobodnim bacanjem. Prednost samo nastavlja da raste, zaključno sa trojkom Teodosića sa devet metara sa zvukom za kraj prvog kvartala – 12:29.

Raspala se igra SC Derbija, Smart je prvi put prebacio je razliku preko 20 poena već na samom početku druge četvrtine. Na prvi trzaj domaćina i niz poena, Sferopulos je reagovao tajm-autom, Teodosićeva trojka seče taj nalet. Meč je u većem delu prvog poluvremena izgledao kao šuterski trening crveno-belih, uz dužno poštovanje domaćinu, ali o rečenom svedoči broj poena – 34:57.

Opao je ritam, barem što se napadačke produkcije tiče, dugo su Jago i Pavlićević jedini pogađali u nastavku. Kada je iskusni plejmejker SC Derbija dobio malo podrške i visoka prednost bivala malo umanjena, Sferopulos ponovo reaguje minutom odmora, izuzetno nezadovoljan viđenim, ubrzo je Nedović završio utakmicu zbog druge nesportske. To nije omelo crveno-bele da se do kraja treće četvrtine vrate na distancu sa poluvremena – 54:78.

Može Sferopulos da rotira u poslednjih deset minuta, da prostora igračima koji traže ritam pred mnogo veće izazove. Ne dobija ono što želi, fokus je opao, dva puta je grčki trener u kratkom razmaku zvao igrače na klupu nezadovoljan odbranom. Pozitivan izuzetak je Topić, malo je razmrdao ekipu u završnici.

Što se tiče liste strelaca, predvode je Jago i Nedović kod crveno-belih, sa 17, odnosno 13 poena. Drežnjak je postigao 19 kod domaćina, Pavlićević 13.

Pošto je Mega juče obezbedila treću kartu za polufinale, Crvena zvezda im se pridružuje, imamo srpski polufinalni par. SC Derbi može da bude zadovoljan dosadašnjim tokom sezone, ostalo im je još domaće prvenstvo.