Partizan se iščupao u Morači, igra za prst na čelo

Mučili su se crno-beli na prvom gostovanju u ovoj godini što konačan rezultat ne oslikava – 83:93 (24:22, 19:19, 24:20, 16:32).

Nešto sporiji početak u odnosu na prethodne tri utakmice crno-belih, jedno vreme je samo Lesor donosio poene. Raspoložen je Francuz, već osam poena je postigao, sem njega samo se Panter upisao u listu strelaca među gostima, sve do prve trojke koju je postigao Ledej. Megi je vezao trojke, plus dva bacanja za vođstvo domaćina, odgovorio je Panter pogotkom uz faul. Efikasna deonica, poneo je SC Derbi prednost na prvi odmor – 24:22.

Izjednačena igra u nastavku, Obradović nije zadovoljan izdanjem svojih igrača za sada. Muči se Partizan, nema one energije iz prethodnih utakmica, zbog toga i gubi na poluvremenu – 43:41. Lesor za sada ima osam poena, Panter jedan manje, na drugoj strani Kamenjaš je postigao deset poena, Edvards devet.

Bolje domaćin otvara i treću deonicu, Slavković trojkom i asistencijom za Kamenjaša diže prednost na plus osam. Čim je Partizan malo dodao gas anulirao je prednost rivala predvođen Murom pa je Žakelj morao da reaguje. To je bio samo kratak nalet crno-belih, SC Derbi je ponovo bolji rival i zasluženo vodi – 67:61.

Trojka Avramovića pa četiri poena Pantera na početku četvrte četvrtine, ovu seriju je prekinuo Pavličević slobodnim bacanjima. Žargonski rečeno, rovovska borba, igra se koš za koš. Vezuju poene Mur na jednoj i Kamenjaš na drugoj strani, raspoložen je i Pavličević, izgleda da idemo u neizvesnu završnicu. Trojka Ledeja iz kornera na nešto više od minut do kraja, nadovezala se na Panterova bacanja, za četiri poena prednosti i mogla bi da prelomi ovaj meč. Uspela je Obradovićeva ekipa da iskontroliše skok u samom finišu te je došla do nove pobede.

Panter sa 17, odnosno Mur sa 15 poena predvodili su crno-bele do pobede. Fantastičan je bio Kamenjaš sa dabl-dabl učinkom, 20 poena, 12 skokova, Edvards je postigao 15 poena.