Teže od očekivanog, prva pobeda Zvezde u novoj godini

Nisu se obrukali domaći, pošteno su namučili Radonjićev tim – 62:66 (9:16, 18:18, 15:15, 20:17).

Zanimljiv početak, Split za sada parira favorizovanom rivalu. Teško se postižu poeni pa su ovih pet koje su vezali Vajt i Mitrović razlog za tajm-aut sa domaće klupe. Neefikasnu četvrtinu što se tiče poena završio je Dobrić polaganjem – 9:16.

Sa svojih sedam poena Lazić je u ranoj fazi drugog kvartala odlepio rezultatski goste. Probudio se Split u nastavku, Šorter i Bajo nisu dozvolili Zvezdi da se odlepi nego su razliku vratili na onaj nivo sa kraja prve četvrtine – 27:34. Lazarević je ubacio devet poena, Vajt i Lazić po sedam na jednoj strani, na drugoj po devet poena imaju Šorter i Bajo.

Ne daju se domaći, u jednom trenutku prišli su i na dva poena minusa ali za sada Zvezda ne dozvoljava preokret. Igra mačke i miša, Split ozbiljno preti i pokušava da uhvati potpuni priključak, crveno-beli drže distancu – 42:49.

Seriju grešaka na obe strane trojkom prekida Šorter. Za više od tri minuta Zvezda nije uspela da dođe do poena iz igre, štaviše jedan jedini ubacio je Ivanović kada je bio polovično precizan sa linije za slobodna bacanja. Malo pameti, malo i sreće u nastavku, u svakom trenutku bi se našao igrač koji je sprečavao domaće da preokrenu ili utakmicu uvedu u dramu neizvesne završnice.

Malo čudno reći sa ovakvim brojem poena ali najefikasniji u pobedničkoj ekipi je Ivanović sa 11 poena, jedan manje uz sedam skokova učinak je Vajta. Najbolji strelac ovog duela je Šorter sa 24 poena, Runjić je ubacio 13.