ABAKošarkaVESTI DANA

Pune Gripe ispratile triler, Naneli odneo bodove za Beograd!

Ima Split za čime da žali ali može i da bude ponosan zbog otpora Partizanu – 95:96 (24:27, 23:21, 24:23, 24:25).

Prva dva napada gostiju završili su se trojkama Trifunovića i Nanelija. Brzo se igra u ranoj fazi utakmice, to eksploatiše Naneli, sakupio je devet poena za tri i po minuta. Ne može Split ovako da parira Partizanu dugo, unutrašnjom igrom još uvek drži priključak ali propuste u odbrani kažnjavaju novim trojkama Trifunović i Naneli. Dobar početak crno-belih kao da ih je uljuljkao, ušli su u seriju grešaka, domaćin to kažnjava, prelepa akcija Egzuma i Vukčevića čuva plus, i upravo njihovi poeni u završnici uvodne četvrtine – 24:27.

Daleka trojka Šortera posle dužeg vremena poravnava rezultat, Partizan je u napadačkoj krizi, uz već i zabrinjavajuće probleme sa linije penala. Igra se koš za koš, Saliven je još jednom probio protivničku odbranu i položio za prvo vođstvo, odgovorili su Panter i Egzum. Ništa se ne menja, cela druga deonica igra se na isti način, odbrane nisu ni blizu nivoa potrebnog da se napravi neka razlika. Ledej i Naneli potrudili su se da ipak gostujući sastav bude taj koji sa nekakvom prednošću ide na veliki odmor – 47:48.

Saliven je realizovao prvi napad u nastavku, gosti imaju odgovor u vidu trojke Egzuma i Vukčevićeve pod faulom, obe na asistenciju Pantera koji ih je sakupio već osam. Taman kad je izgledalo da bi crno-beli mogli opet da se malo odlepe slede dva loša napada i realizacije Salivena i Nelsona na drugoj strani. Nije se previše toga promenilo, zbog pomenutog boljeg početka poluvremena Partizan se trudi da drži tih plus šest, Split ne da. Panter je prvo lice većeg dela treće četvrtine, vidi sve, preuzima odgovornost, nije to pomoglo za više od te granice od šest poena prednosti, domaćin konstantno diše za vratom, trojkom Šortera je i ta blaga prednost nestala, sa poludistance donosi i vođstvo, Avramović je učinio da se ide u egalu na treću pauzu – 71:71.

Sluti na dramu do kraja, zahvaljujući Šorteru i Nelsonu domaći tim je za nijansu bolje otvorio period, problem za Obradovića je četvrta lična Lesoru. Moraće Smailagić i Avramović da dobiju pravu podršku ako crno-beli misle da ponesu nešto sa ovog gostovanja. Pritisak sputava, Anđušić maši dva bacanja, Kalajdžić takođe, Egzum je polovičan. Nelson je pokupio svoj promašaj i prekinuo period bez koševa iz igre obe ekipe. Ledejeva trojka može da bude jedan od prelomnih momenata utakmice, ovih plus četiri deluje u ovakvoj situaciji kao ogromna prednost. Zahuktava se dodatno, laki poeni Šortera, na trojku Egzuma odgovara Nelson, zaleće se ponovo Australijanac i poentira pod faulom. Bilo je to plus šest za goste, obrisao ih je Šorter sa tri bacanja i trojkom sa zvukom sirene. Pred poslednji minut Smailagić je polovičan sa linije penala, Ledej hvata ofanzivni skok, izbacuje Salivena njegovim petim faulom i ubacuje oba bacanja. Odgovornost preuzima Mavra, napao je Lesora i ishod je dva plus jedan. I u sledećem napadu Mavra je uspešno napao tablu, Partizan ima 6,5 sekundi za napad koji može da donese pobedu ili produžetak. Hladan kao špricer je Naneli, trojka za minimalnu prednost, Split ima još sekundu i po, Mavra nije uspeo da pogodi.

Junak pobede istovremeno je bio i najefikasniji, Naneli je ubacio ukupno 18 poena, Egzum je dodao 15. Sjajni kvartet Splita i večeras se pokazao u punom sjaju, pomenućemo da je Šorter kao najefikasniji na 25 poena dodao šest skokova, Mavra je imao 22 poena i 13 asistencija.