FudbalSrbijaVESTI DANA

Igrala se Zvezdina deca, šesticom otvoren Kup

Branilac titule pregazio Trajal u Kruševcu u prvoj rundi takmičenja – 0:6 (0:1).

Malo više od osam minuta je bilo potrebno crveno-belima da povedu. Nikolić je centrirao sa leve strane, Spasojević u nameri da interveniše u maniru centarfora matirao svog golmana. Ne može se reći da utakmica u prvoj polovini prvog poluvremena ima neki ritam, s izuzetkom autogola tek povremeni nagoveštaj dobrog napada. Dugo smo čekali na naredno uzbuđenje, negde oko pola sata igre, Kabić je uputio cenaršut sa desne strane, Knežević tukao glavom pored gola.

Ta šansa najavila je period nešto jačeg Zvezdinog pritiska. Skoro sa identične pozicije Knežević je još jednom gađao glavom, Katai ubrzo sa nešto veće udaljenosti nogom, u oba slučaja je Jovanović dobro intervenisao. Mora se reći da je u finišu poluvremena Zvezda oštećena za penal, utisak je da je igranje rukom štopera domaće ekipe bilo unutar kaznenog prostora. Nema VAR-a, pa je dosuđen slobodan udarac.

Otprilike ista količina vremena je bila potrebna gostima da i u drugom poluvremenu zatresu mrežu Trajala. Endiaj je dobio loptu na penaltik, namestio se i pogodio za sigurnih dva gola prednosti.

Ni iz trećeg pokušaja Knežević nije uspeo da debi ukrasi golom, imao je sve vreme ovog sveta na šest metara od gola, loše je šutirao, Jovanović odbranio nogom. Zvezda lako kontroliše meč, pa su iz toga proizašla još dva gola. Najpre je u 75. minutu Šljivić šutirao sa 18 metara, Jovanović loše intervenisao, lopta završila iza njegovih leđa.

Ni dva minuta prošla, a greška fudbalera Trajala bila je kobna. Sada je Knežević bio precizan sa ivice šesnaesterca, ukrasio debi prvencem, iz najteže od četiri šanse koliko je imao.

Trajal je bio bez šuta u okvir gola, najveću šansu su imali pred sam kraj utakmice kada im je Milosavljević nedozvoljenim startom omogućio penal. I posle njega su ostali na istom, Đurović je loptu sa kreča poslao preo gola. Da stvar bude gora, odmah su kažnjeni za to petim pogotkom. Nedeljković je poslao nisku loptu sa desnog boka, Mijatović se bacio po nju, udarac glavom, i odskok od zemlje koji je prevario Jovanovića.

Ni na tome nije ostalo, dodatno su gosti zagorčali život Kruševljanima. Novi upotrebljiv centaršut, sada Nikolića sa leve strane, na drugoj stativi je Šljivić, gol kroz noge, njegov drugi danas.