FudbalSrbijaVESTI DANA

Veoma ubedljiva pobeda Crvene zvezde na putu ka odbrani trona!

Crveno-beli deklasirali TSC još jednom, sada u gostima – 0:4 (0:1).

Utakmica je počela u veoma mirnom ritmu sa kontrolisanim napadima obe ekipe te je Crvena zvezda preko Milana Pavkova imala polušansu u 5. minutu meča. Sa druge strane TSC je mogao da ima fenomenalnu šansu u 8. minutu preko Juga Stanojeva. U 16. minutu meča Crvena zvezda je preko Mirka Ivanića stigla do prednosti od 0:1. Fudbaleri TSC-a nisu poklekli te su nastavili da napadaju i nakon velike šanse za Gejlora Kangu šansu za TSC je imao Mihajla Banjca. Do kraja prvog dela igre ni TSC ni Crvena zvezda nisu imali neku veliku priliku te je rezultat ostao nepromenjen.

U nastavku igre TSC je preuzeo loptu te sa par šuteva sa distance bezuspešno pokušao da zapreti Milanu Borjanu. Na prvu pravu priliku se čekalo do 58. minuta kada je Katai mogao da postigne gol te mu je igrač TSC-a fenomenalno ušao u šut. U 62. minutu Milan Gajić je fenomenalnim šutem zapretio, ali je golman domaćina sjajna intervenisao. No, samo minut kasnije Mirko Ivanić je ponovo zatresao mrežu rivala i tako doveo Crvenu zvezdu na korak od pobede. Samo dva minuta nakon drugog gola Mirko Ivanić je postigao i treći i tako doneo sigurna tri boda svom timu. U 72. minutu El Fardu Ben je postigao novi gol za Crvenu zvezdu. Ovim golom je došao do dvanaest gola u sezoni. U 75. minutu Milan Pavkov je umalo pomerio gol iz zemlje kada je pogodio prečku nakon sjajnog napada Crvene zvezde. Do kraja utakmice nije bilo puno šansi te je rezultat ostao nepromenjen.