EvrokupKošarka

Težak poraz crno-belih u Ankari

Zabrinjavajuće izdanje Partizanovog mladog tima – 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25).

Tvrd početak utakmice, nema baš napadačkog ritam i tečne igre. Partizan se u ranoj fazi utakmice oslanja na Pantera i Lesora u napadu ali loše brani liniju za tri poena. Ulazak Kuruca malo je razdrmao crno-bele ali ostaju isti problemi u odbrani. Dugo su crno-beli forsirali unutrašnju igru, domaći su konstantno slali Lesora na liniju za slobodna bacanja ali Francuz nije pogađao, samo jedno od pet, prva deonica završena je sa prednošću Turk Telekoma – 21:18.

Katastrofalan početak druge četvrtine Terel kažnjava sa pet vezanih poena. Mnogo grešaka na obe strane terena, Partizan je u kontraritmu što Turk Telekom koristi i gradi prednost. Kad bi crno-beli stegli odbranu, napad nije funkcionisao kako treba, nema organizacije ni raspoloženih igrača u dovoljnom broju da se ugrozi vođstvo rivala iako je očigledno da čim se malo zbiju redovi ista počinje da se topi. Kad se sve sabere, rezultat na poluvremenu oslikava realno stanje stvari na terenu – 43:32. Lesor je postigao osam poena kod crno-belih, Panter i Avramović po sedam. Sjajnu partiju igra Klemons, 14 poena, četiri trojke, bez promašaja, po sedam su dodali Terel i Džonson.

Bolja energija na početku drugog poluvremena, posle koša kojim je Elis otvorio period, stegli su gosti odbranu ali igra u napadu to ne prati za sada. Na polovini igre u trećoj četvrtini sem jednog intervala dobre defanzive u igri crno-belih istinske promene nema. Tako je i ostalo do trećeg odmora, Turk Telekom ide ka pobedi – 60:46.

Na momente su crno-beli i nešto pristojnije zaigrali u poslednjem kvartalu, to nije bilo dovoljno čak ni da se upristoji poraz. Najteži u Evrokupu, dodatno kad se nadoveže na neuspeh protiv Mege.

Teško je u ovakvoj utakmici govoriti o pojedincima ali da se pomene da je Mur ubacio 15 poena, po 14 Panter i Lesor koji je dodao osam skokova. Turk Telekom je do pobede predvodio sjajni Klemons sa 20 poena i osam asistencija, po 15 poena ubacili su Džonson i Terel.