EvroligaKošarkaVESTI DANA

Zvezda nosi pobedu sa teškog gostovanja!

Crveno-beli se revanširali Uniksu – 77:84 (11:22, 32:21, 22:20, 12:21).

Nije moglo bolje da počne, Volters i Vajt su uveli Zvezdu u dobar ritam, Mitrović produžava seriju i tera Perasovića na tajm-aut jer mu je tim bez koša skoro četiri minuta. Zajcev je pokrenuo domaćina, Kalinić drži crveno-bele u plusu, usledila je nova serija poena, 11:0 na krilima Dobrića – 11:22.

Spisu sa dve vezane trojke vraća Uniks u život, uključio se i Majo. Spisu je taj koji trenutno drži priključak, što trojkama, što asistencijama, Zvezda ne da vođstvo ali u jednom trenutku rival pravi seriju 9:0 u jednom intervalu u kome Volters jedini donosi poene gostima. Uključio se i Holins, koliko-toliko uspešno se odbija nalet rivala. Imala je Zvezda i plus osam u jednom trenutku u završnici, Hezonja i Spisu trojkama zatvaraju poluvreme za potpuni egal – 43:43. Kalinić je ubacio već devet poena, Volters jedan manje. Na drugoj strani Spisu je postigao 13 poena, Hezonja osam.

Egal u nastavku, na svaki koš ili vezane poene Uniksa gosti imaju odgovor u ranoj fazi drugog poluvremena. Promašaj Voltersa i izgubljena lopta Kalinića, Džon Braun vezuje dva pogotka, TV tajm-aut je dobro došao crveno-belima. Hezonja je produžio ovu seriju koju prekida Davidovac trojkom. Nervoza u redovima Zvezde u završnici trećeg perioda, protivnik je pobegao na plus devet, Markovć to seče trojkom pa asistencijom za Mitrovića, Holins sa linije penala zatvara ovu četvrtinu – 65:63.

Mitrović i Kalinić nastavljaju niz po povratku na teren, Spisu prekida trojkom, rovovska borba, žargonski rečeno, timovi se smenjuju u vođstvu. Kalinić i Volters odvode crveno-bele na plus četiri pre novog tajm-auta, po povratku sa istog seriju trojki nastavlja Holins. Svojom trojkom Hezonja prekida ovaj niz, odgovara Kalinić pogotkom za dva. Ukradena lopta i poeni Voltersa, krade i Holins pa asistira Vajtu, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost koja joj je utabala put ka novoj pobedi.

Sjajni Kalinić meč je završio sa 20 poena i šest asistencija, Volters je ubacio poen manje. Kod domaćih Hezonja je ubacio 18 poena uz devet skokova, Spisu poen manje uz šest asistencija.