EvroligaKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Virtusov triling i sopstvene gluposti koštale Partizan brejka

Duplo kolo za zaborav, tim Željka Obradović se i iz Bolonje vraćaju praznih šaka – 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Smit se vratio u 12, startovao i prvi napad završio pogotkom sa poludistance, Belineli se prvi upisao na drugoj strani. Igra se dobra odbrana pa smo jedno vreme ostali na toj dvojici strelaca dok Heket nije postigao prvu trojku na utakmici, brzo je uzvratio Avramović sa dve svoje. Na mini seriju Virtus odgovara svojom, potom smo videli jednu u Panterovoj režiji, i tako do kraja ovog perioda – 19:19.

Nakon četvrtine u kojoj je Partizan bio češće u blagom vođstvu, sada je to Virtus, dobrim potezima na obe strane terena Doužer ne dozvoljava da se udalje više od toga. Iz dve njegove ukradene lopte izrodili su se laki poeni za Nanelija i Pantera, Banki odmah reaguje minutom odmora. Videla se promena u odbrani, Šengelija je vezao četiri poena. Identična reakcija Obradoviča, kao i igrača, mnogo bolja odbrana, četiri poena Doužera i Koprivice, toliko razlike ima domaćin na poluvremenu – 35:31.

Kordinjeova trojka značila je najvećih sedam razlike do sada, Smailagić je malo razgalio gostujuće navijače lepim zakucavanjem. Pojavio se Avramović sa brzih šest poena i asistencijom za Kaminskog, ali je Belineli vezao sedam poena pod njegovim nadzorom. Sve češće puca odbrana gostiju, Danston je imao autoput da zakua za dvocifrenu prednost. Svaki Partizanov dobar potez prati i neki komičan, pa ipak, u završnici treće deonice su pokazali da mogu da se vrate u život. Panter je pogodio trojku i dodatno slobodno bacanje, Miki promašio zicer, u nastavku te akcije Avramović položio pod faulom – 62:58.

Završnica treće i početak četvrte četvrtine su najbolji period gostiju, Doužer i Panter su nastavili seriju, istopila se prednost Bolonjeza. Posle Bankijevog tajm-auta Danston je iz ofanzivnog skoka prekinuo Partizanovu seriju od deset poena. Sjajna blokada Koprivice je novi impuls, Naneli je pogodio trojku za vođstvo posle dužeg vremena. U trenutku kada je Naneli vezao trojku i pogodak od tablu pod faulom, problem koji se konstatuje su četiri lične za Pantera. Gosti su bili na plus šest posle Doužerove poludistance sa zvukom sirene, Lundberg i Kordinje su napravili 6:0 da se u poslednja dva minuta uđe u egalu. Lundbergova trojka preko ruke i Abasova slobodna bacanja omogućili su Virtusu plus tri na nešto više od devet sekundi do kraja. Abas je ukrao loptu na izvođenju i zakucao, Panter brzom trojkom ostavio nadu, ništa više od toga.

Reda radi, Partizanovi najbolji strelci večeras su bili Panter i Naneli, sa 22, odnosno 18 poena. Na drugoj strani su po 20 postigli Lundberg i Belineli.