FK Crvena zvezdaFudbalSrbijaVESTI DANA

Mreže mirovale na Karađorđu, remijem niko nije potpuno zadovoljan

Dosta šansi stvorile su Vojvodina i Crvena zvezda, falilo je realizacije, te je meč završen najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Ne baš naročito sadržajan početak utakmice, gosti pokušavaju da izvrše pritisak na zadnju liniju Vojvodine, dva nešto konkretnija napada po levoj strani, bez prave završnice Olanjinke i Stamenića. Na drugoj strani terena prvi je pripretio Ivanović, iako je lopta bežala, gađao je prvu stativu i naterao Glazera na prvu intervenciju. Nema pravih šansi do polovine poluvremena, ali su domaći malo pomerili težište igre na protivničku polovinu.

Malo više od 33 minuta smo čekali na prvu šansu, do momenta kada je Seri protutnjao levom stranom, približio se petercu i pogodio stativu. Ova šansa je bila i jedina prava u prvom poluvremenu, u prvoj polovini istog Zvezda je više pritiskala, u drugoj je Vojvodina delovala otresitije i agilnije.

Tek na početku drugog dela igre gosti su stvorili prvu veliku šansu. Greška na polovini Novosađana, Kraso je doturio loptu od Kataija, on na petercu izlomio Koraća, Carević skinuo zicer. Tu šansu sledila su tri opasna napada domaćina, najopasniji onaj kada je Mijailović uspeo da izblokira Radulovića dovoljno da Glazer uhvati loptu. Koji minut kasnije defanzivci su ostavili Glazera na cedilu, Seri je odigrao dupli pas u kojem mu je lopta dodata petom, izašao sam ispred Zvezdinog golmana, nije uspeo njega da savlada.

U ofanzivi su momci u crveno-belim dresovima, u kratkom razmaku lepo su kombinovali Savićević i Radulović dva puta. Savićevića je izblokirao Dragović, Radulović je izašao pred Glazera, ni on nije uspeo da pređe tu poslednju prepreku. Zvezda se malo oslobodila pritiska u završnici utakmice, pomerila težište igre bliže protivničkom golu, bila je jedna gužva nakon kornera kada je Šljivić izblokiran. Carević je u nadoknadi spasio svoj tim kada je Hvang poprilično precizno gađao, međutim, golman Vojvodine je vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.