FudbalSrbijaVESTI DANA

Saldanja i Menig na Nathove asistencije režirali prvu pobedu!

Partizan naneo četvrti poraz Vojvodini i time dodatno zagorčao start sezone večerašnjem domaćinu – 0:2 (0:0).

Agilniji su crno-beli na samom startu utakmice, lepo kombinuju, napadaju u tranziciji. Nešto više od desetak minut bilo je potrebno za prvu šansu, Natho je odložio na levu stranu, Menig je dovoljno izblokiran da Carević odbije u korner. Na polovini igre u prvom poluvremenu konstatujemo da je Partizan bolji i konkretniji rival, konstatno je na ozbiljnom izazovu defanzivni deo Batakovog tima iako sem prve šanse nije bilo sličnih, barem u smislu konkretne završnice.

Počela je i Vojvodina da preti, doduše iako je imao prostora Malbašić je otišao previše u stranu ali se beleži Jovanovićeva intervencija. Iako nema velikih šansi baš previše, gledamo dinamičnu i borbenu utakmicu. Smenjivali su se rivali sa periodima pritiska, bilo je opasnih napada, za prave šanse i golove čekamo drugo poluvreme.

Nismo dugo čekali na ono što smo želeli! Na startu drugog dela igre duplim pasom su Saldanja i Natho izigrali odbranu Vojvodine, brazilski napadač je pogodio za vođstvo. Primljeni gol naterao je Vojvodinu u napad, dva puta je Čumić bio u naletu u kratkom razmaku, kod prvog je izborio korner nakon koga je njegova ekipa imala najbolju šansu u dosadašnjem toku utakmice. Crnomarković je bio najbolji u skoku, lopta je otišla tik pored stative, zakasnio je i Malbašić da je sprovede u gol.

Imaju crveno-beli posed i inicijativu, gosti iz kontri traže drugi gol. Onu iz 74. minuta je delovalo da su usporili, ispostaviće se da je to bila nenadano dobra odluka. Menig je prihvatio loptu na levoj strani kaznenog prostora, namestio se i uz pomoć prečke savladao Carevića. Od drugog primljenog gola Vojvodina je pala, govor tela ne obećava da su u stanju da zakomplikuju ovaj meč. Tako je i bilo, Partizan je poprilično rutinski priveo meč kraju.