FK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Jovanović od tragičara do heroja, Stojković pocepao mrežu na Krovu!

Dva puta je Voždovac stizao vođstvo Partizana, treći put nije mogao, gradski derbi u 28. kolu Mozzart Bet Super lige doneo nam je pet golova – 2:3 (0:1).

Prvih 15 minuta proteklo je bez uzbuđenja, tek po jedan udarac sa distance. Rastrzana igra, nema čak ni nagoveštaja opasnog napada na bilo kojoj strani. 34 minuta smo čekali na prvo uzbuđenje, Kolarević je pobegao po levoj strani, poslao loptu u peterac, Marković je poslao u korner, intervenisao u poslednji čas ispred Teodorovića.

Korner u 39. minutu doneo je opsadu gola domaćina i vođstvo crno-belih. Kovačević je dva puta izblokiran, Kaluluov šut sa distance Katića je odranio, na njegovu nesreću lopta je došla na levu stranu kaznenog prostora do Baždara. Mladi napadač se lepo namestio i još lepše pogodio malu mrežu.

Promena rezultata donela je i promenu pristupa. Voždovac je krenuo u napad, Jovanović je odbranio jedan opasan udarac Flemingsa. Gosti su u finišu poluvremena umalo iskoristili malo više prostora, Kalulu je odigrao dupli pas sa Antićem, na petercu je uspeo da dohvati loptu, ali pogodio stativu.

Početak drugog obećava, po jedan opasan napad na obe strane, udarci Severine i Neškovića završili su pored gola. Neopreznost Severine uvalila je Ovusa u problem. Dosuđen je penal nad Neškovićem, on ga je u 57. minutu i realizovao.

Izjednačenje je dalo novu energiju Voždovcu, Kolarević je dobro gađao, Jovanović brani. Par minuta kasnije i Katić se istakao paradom kod Antićevog slobodnjaka. Golman Voždovca je zato jako loše reagovao u 74. minutu kada je Zahid izveo jedan sa leve strane, omogućio je Filipoviću da lakše pogodi mrežu.

Drugi put su Zmajevi jurili rezultat, šest minuta docnije su poravnali. Nešković je poslao perfektan pas kroz odbranu, Flemings vrhom kopačke zakačio loptu, Jovanović nije bio na visini zadatka. Imali su gosti mnogo sreće u sledećem napadu, Vujanović nije iskoristio lošu intervenciju Markovića, šutirao je uz stativu. Jovanović se iskupio za lošu intervenciju spasavši svoj tim rezultatskog minusa, sam je ostao Đuričić na drugoj stativi posle kornera, golman Partizana je spasio goste potonuća.

U drugom minutu nadoknade videli smo ono što samo fudbal može da ponudi. Jovanović je skinuo zicer domaćima, otvorila se kontra u kojoj je nakon odbitka Stojković pocepao mrežu za pobedu!