ABAKošarkaVESTI DANA

Nedović u Dalmaciji reprizirao Tel Aviv za slatku osvetu!

Crvena zvezda se revanširala Zadru za jedini poraz u AdmiralBet ABA ligi u dosadašnjem toku sezone – 76:95 (18:22, 13:25, 25:26, 20:22).

Tandem Vildoza – Mitrović dobro otvara meč, Argentinac je dva puta asistirao svom centru pa ubacio trojku, Božić je glavno oružje domaćina. Razmenili su Mitrović i Petrušev po asistenciju, Drežnjak sa sedam poena dovodi svoj tim u vođstvo, Nedovićevih dva plus jedan prekida taj niz. Nema rešenja odbrana Zadra kada Nedović krene na prodor, najzaslužniji je što crveno-beli sa vođstvom idu na prvi odmor – 18:22.

Zvezda otvara drugu deonicu sa nizom od devet poena, Nedović je već dvocifren, kao i razlika, Jordano prekida svojom trojkom seriju. Nedović u Zadru reprizira izdanje iz Tel Aviva, prvo je terorisao protivnika prodorima, sada šutem sa distance. Nema nameru da stane iskusni bek, svojom trećom trojkom vodi goste na plus 15, postigao je skoro polovinu poena svoje ekipe, Kampaco diže na novu maksimalnu prednost, Vildozina trojka to prebacuje preko 20 razlike. Potpuno su razbijeni Zadrani, Božić je dobacio do dvocifrenog broja timskih koševa pred poslednji minut prvog poluvremena – 31:47.

Nešto sporiji početak perioda, po jedan koš na obe strane terena. Kampaco to menja, pogađa i razigrava, uvećava se prednost Crvene zvezde. Tek povremeno daje Zadar znake života, dovoljno da se drži u priključku ako izdvojeno posmatramo ovu četvrtinu, ne i da nešto promeni u globalu. Razigrao se Dobrić u ovom periodu, pogodio tri trojke. Najviše što su mogli domaći je da priđu na minus 14 pred kraj treće deonice, Nedović je pogodio tri bacanja – 56:73.

Igra se koš za koš za u četvrtoj četvrtini, Zvezda je prva povezala dva napada, nova trojka Dobrića vraća razliku na 20 poena. Nema šta, sve je ovde rešeno, Ivanović deli minutažu, raduje što je na terenu i Martin. Upravo je povratnik na teren prebacio kotu 90, čekao se samo konačan rezultat.

Demonstrirao je Nedović sa 29 poena da je napadački u usponu forme, sledeći na klupskoj listi strelaca danas je Mitrović sa 13. Izdvojili su se kod domaćina Božić sa 25 poena i osam skokova, te Drežnjak sa 21 poenom.