FudbalItalija

Veliki kiks Milana, kumovao i sudija!

U situaciji kada su mogli da preskoče Inter bar na kratko i prebace pritisak na rivala, Rosoneri su poraženi na svom stadionu od ekipe koja se bori za opstanak.

Milan je bio dominantan u prvom delu igre. Dobre prilike imali su Leao i Selemekers, Provedel se istakao intervencijama. Na samom kraju poluvremena dosuđen je i penal za Rosonere, Ernandez je tukao pored gola. Ipak, na odmor je Piolijeva ekipa otišla sa golom prednosti, golmana Specije lobovao je Leao u nadoknadi ovog perioda igre.

Provedel se ponovo istakao sprečivši Selemekersa da duplira prednost domaćina. Konačno je malo do daha došla i Specija, prvo je zapretio Kivoro, zatim je usledio odličan napad završen centaršutem Verdea po zemlji, sa leve strane, Agudelo je realizovao zicer za izjednačenje u 64. minutu.

Burna završnica, najpre kontroverzna odluka, glavni sudija poništio je gol Mesijasa jer je Krunić fauliran dok je lopta išla ka ofanzivcu i umesto gola dosuđen je slobodan udarac. Fantastični Provedel dva puta je zaustavio Ibrahimovića, prvo je slobodnjak odbio u korner, nakon tog istog kornera odbranio je novi udarac Šveđanina. Hladan tuš za kraj, sevnula je kontra gostiju, Giasi je nokautirao Rosonere – 1:2.