EvrokupKošarka

Veliki povratak Budućnosti, Sili i Rid heroji pobede!

Bursa pala nakon preokreta – 83:82 (18:29, 24:23, 16:21, 25:9).

Nije dobro počelo po Plave, u ranoj fazi utakmice Nidam i Frimen trojkama su pokrenuli svoj tim koji je do kraja prvog perioda pobegao na dvocifreni plus. Cela druga četvrtina predstavljala je igru mačke i miša, Budućnost bi se na momente približavala, gosti u svakom trenutku imali spreman odgovor i način da održe rezultatsku distancu – 42:52.

Izgledalo je u nastavku da je domaći tim potonuo i da povratka nema te da će Alimpijevićev sastav zabeležiti ubedljivu pobedu. Nisu tako mislili Džikićevi puleni, Micov je sa devet vezanih poena razmrdao ekipu, probudili su se i ostali i posle dužeg vremena Popović vezanim koševima, dvojkom pa trojkom vraća egal. Usledila je završnica za infarkt, pogađa Frimen na 11 sekundi do kraja, na drugoj strani Sili poentira uz faul, precizan je i sa linije penala pa je Bursa imala četiri sekunde da proba da izbori pobedu. Ponovo je Frimer preuzeo odgovornost, ovoga puta izblokirao ga je Rid za veliko slavlje u Podgorici.

Najefikasniji među Plavima bio je Micov koji je na 20 poena dodao sedam skokova, fantastičan je bio i Rid sa dabl-dabl učinkom, 18 poena i 12 skokova. Frimen je postigao 22 poena kod gostiju, po 17 su ubacili Nidam uz sedam asistencija i Dudžinski uz šest skokova.