EngleskaFudbal

Veliki preokret Evertona za veliko slavlje, remiji na Stamford bridžu i Vila parku (VIDEO)

Odigrane su sve zaostale utakmice iz ranijih kola.

Pobednik večeri je bez sumnje Everton. Lampardovi momci uspeli su da se izvuku iz nokdauna iako su imali dva gola minusa na poluvremenu i obezbede opstanak, od večeras se na Gudisonu lakše diše.

Pretilo se iz prekida u ranoj fazi utakmice, Kristal Palas je poveo u 21. minutu kada se nakon centaršuta iz slobodnog udarca sa leve strane Mateta najbolje snašao pred golom domaćina. Teško je sažeti šta je sve kumovalo drugom golu gostiju u 36. minutu, od izgubljene lopte do odbitaka koji su se na kraju završili golom Ajua.

Nije imao Everton ni šta da čeka ni šta da izgubi, morali su da krenu na sve ili ništa, Kin je u 54. minutu nagovestio da ništa nije gotovo. Upornost i pritisak isplatili su se i u 75. minutu, tada je Ričarlison izjednačio ali ništa još uvek nije bilo gotovo, bod nije donosio mnogo.

Sva tri garantovala su opstanak i do njih se došlo deset minuta kasnije. Grej je izveo slobodan udarac sa desne strane, poslao idealan centaršut a Kalvert-Luin izrastao u heroja Gudisona večeras – 3:2.

Današnjim remijem Čelsi je i matematički osigurao plasman u Ligu šampiona te će uz Mančester Siti i Liverpul i naredne sezone predstavljati engleski fudbal u elitnom takmičenju. Doduše, morala je Tuhelova ekipa da juri minus od rane faze nakon što je izuzetno preciznim udarcem Medison doveo Lester u vođstvo.

Ostatak utakmice protekao je u terenskoj inicijativi Plavaca što je bilo dovoljno da se izbori nerešeno. Možda je svoj oproštajni gol postigao Alonso u 34. minutu uhvativši volej nakon što mu je loptu nabacio Džejms – 1:1.

Identičnim rezultatom završen je meč u Birmingemu. Barnli je poveo pred kraj poluvremena golom Barnsa iz penala, Buendija izjednačio početkom drugog. Ispostaviće se da je Argentinac postavio i konačan rezultat, gosti će morati u zadnjem kolu da se izbore za opstanak, trenutno su zbog bolje gol razlike ispred Lidsa.