Veliki preokret, Studenti od minus 20 do dvocifrene pobede!

Krka u Morači doživela 11. uzastopni poraz – 86:76 (16:32, 26:16, 22:6, 22:22).

Utakmica nije mogla da počne bolje po goste, Stipčević i ekipa tukli su iz svih oružja, koš SC Derbija je zatrpan i utisak je bio da je domaćin nokautiran za jednu četvrtinu. Serija Macurinih poena razliku je pomerila na plus 20, tada su se Studenti pokrenuli, Nil je razmrdao ekipu, igralo se sa mnogo više energije i situacija je već izgledala bolje na poluvremenu – 42:48.

Na uvodne poene Kamenjaša u drugom poluvremenu i trojku Nila odgovorio je Macura sa dva vezana pogotka, nakon toga pomračenje Krke, skoro sedam minuta bez koša, SC Derbi je stekao dvocifrenu prednost. Uspeli su gosti u par navrata da se vrate u egal u poslednjem kvartalu, međutim, Studenti puni samopouzdanja odbijali su svaki takav nalet i na kraju trijumfovali.

Još jednom su Žakeljeve glave uzdanice bili Nil sa 24 poena i sedam asistencija te Kamenjaš sa 18 poena i deset skokova. Svetla tačka u gostujućem timu bio je Macura sa 14 poena i šest skokova.