EvroligaKošarka

Vezenkov i drugari se poigrali u Berlinu

Ubedljiv trijumf crveno-belih otvorio 24. kolo Evrolige – 60:93 (13:28, 22:17, 10:28, 15:20).

Od starta su gosti nametnuli svoj ritam, jaka odbrana nije dozvolila Albi koš nešto više od dva i po minuta, za to vreme su napravili uvodnu seriju 7:0. Nije blistao napad Olimpijakosa u ranoj fazi utakmice, neki šutevi spolja dali su priključak domaćinu, Vezenkov je napadački pokrenuo ekipu i napravljena je serija za prvi dvocifreni plus koji je upravo njegovim košem otišao na 15 poena viška do kraja prve četvrtine. Početak druge sličan početku prve, trojka Mekisika za plus 20 i u tom rasponu se kretao rezultat dugo da bi ga zavaljujući mnogo boljoj odbrani i šutu sa distance Alba do poluvremena prepolovila – 35:45.

Taj nalet i jedna kratka sekvenca kada ih je Sikma primakao na jednocifreni zaostatak bili su sve od domaćina. Shvatio je Olimpijakos upozorenje i odigrao perfektnu deonicu, odbrana zategnuta kao struna, povratak na pravi ritam u napadu, pokazala se razlika u kvalitetu i ishod je ubedljiv trijumf.

Još jednu strašnu partiju odigrao je Vezenkov u nemačkoj prestonici, završio je meč sa 28 poena i 13 skokova, dabl-dabl je upisao i Volkap, 15 poena i deset asistencija. Jedini dvocifreni u domaćoj ekipi bio je Olinde, strelac 16 poena.

Olimpijakos je u nizu od šest pobeda, čuva prvu poziciju na tabeli, posle pauze očekuje ih gostovanje u Valensiji. Alba će svoju crnu seriju od isto toliko poraza pokušati da prekine u Beogradu, protiv Crvene zvezde.