EvroligaKošarka

Vilbekin i Gudurić srušili šampiona, Barselona i Asvel ubedljivi

Završeno je peto kolo Evrolige.

Jedina ekipa sa maksimalnim učinkom je Fenerbahče. Pitali su se mnogi može li Itudisov sastav da ponovi ozbiljne partije i protiv kandidata za vrh, na prvom takvom ispitu, u istanbulskom derbiju, odgovor je da može. Efes je morao da se pomiri sa trećim porazom, u interesantnom gradskom okršaju, doduše, konačna razlika možda i malo zavarava, Kalatesov koš i Motlijeva blokada na Miciću sprečili su potencijalnu neizvesnu završnicu.

Drugi projektovani derbi kola to baš i nije bio. Olimpija se držala u Blaugrani tek jednu četvrtinu, nakon toga je Barselona ugušila odbranom, vrlo lako kontrolisala sve u drugom poluvremenu. Sem Dejvisa, apsolutno svi u Mesininom timu su podbacili. Kalinić je večeras upisao šest poena i tri skoka.

Iznenađenje je debakl Baskonije u Vilerbanu. Asvel je razbio goste iz Vitorije u prvoj četvrtini, nakon toga nije bilo ni naznaka da mogu da se vrate u meč.

Efes – Fenerbahče 79:88 (Micić 19, Mbaje 14, 6sk – Vilbekin 25, Gudurić 19, 6sk)

Barselona – Olimpija 74:56 (Tobi 13, 7sk, Higins 11 – Dejvis 18, 6sk)

Asvel – Baskonija 87:61 (Obasohan 13, Metjuz 13 – Gedraitis 14, Tompson 11)