EvrokupKošarka

Virtus izborio domaćinstvo u finalu Evrokupa, Bursa putuje u Bolonju

Valensiji domaći teren nije pomogao da se domogne finala – 73:83 (19:27, 19:23, 19:12, 16:21).

Igralo se u naletima u ranoj fazi utakmice, Teodosić je delio asistencije šakom i kapom, momentum je zatim na kratko prešao na stranu Valensije da bi u velikom stilu Virtus završio prvu četvrtinu. To je bio uvod u još bolju drugu, kao sat je bila precizna napadačka igra Bolonjeza, Šengelija, Vims, Teodosić, više igrača je iskočilo i na veliki odmor se zasluženo ide sa dvocifrenim vođstvom – 38:50.

Rivero i Lopez-Arostegi uveli su Valensiju na sjajan način u nastavak, Teodosić i Heket odbili prvi nalet, pojavio se i Van Rosom i domaćin je potpuno u igri. Belineli i Sampson odbili su poslednji nalet Slepih miševa, Virtus je ponovo pronašao ritam iz prvog poluvremena, vratio dvocifreni plus i sigurnom igrom iskontrolisao završnicu te sebe doveo u odličnu poziciju da protiv najprijatnijeg iznenađenja Evrokupa na svom terenu sebi obezbedi kartu za Evroligu.

Šengelija je ubacio 15 poena, Belineli jedan manje, Teodosić 12. U timu Valensije izdvojili su se Rivero sa 17 poena i Lopez-Arostegi koji je na 16 poena dodao šest skokova.