EvroligaKošarka

Virtus poslužio Baskoniji prvo mesto, Alba prekinula katastrofalnu seriju

Završeno je 16. kolo Evrolige.

U prošlom se Fenerbahče provukao da ne bude svrgnut sa prve pozicije na tabeli, četvrti uzastopni poraz je i to promenio. Virtus ne samo da je ustoličio Baskoniju na čelo već je Itudisovu ekipu spustio na peto mesto. Iako su Bolonjezi uneli deset poena prednosti u poslednja dva i po minuta, gosti su serijom 8:0 sebi obezbedili šansu za potpuni preokret. Ključna je možda bila jedna situacija i borba za loptu u kojoj se iste domogao Pajola, iznudio faul i sa dva bacanj doveo svoj tim u mirniju poziciju prekinuvši tu seriju, posao je dovršio Belineli. Miloš Teodosić je velikoj pobedi doprineo sa devet poena, pet asistencija i jednim skokom, na drugoj strani Marko Gudurić je ubacio 11 poena uz četiri asistencije, po dva skoka i ukradene.

Konačno je Alba uspela da prekine niz od 12 uzastopnih poraza. Svetlo na kraju tunela ukazalo se na gostovanju Asvelu, uprkos očajnom početku i dvocifrenom minusu posle prvih deset minuta gosti iz Berlina su vaskrsnuli u nastavku utakmice, na kraju čak slavili dvocifrenom razlikom.

Grčki derbi nije ispunio očekivanja iz prostog razloga što je derbi samo formalno. Olimpijakos je uprkos problematičnom periodu iza sebe pokazao da je u ovom trenutku klasa iznad Panatinaikosa kome je naneo težak poraz.

Virtus – Fenerbahče 92:88 (Belineli 18, Žaite 14, 7sk – Motli 26, 8sk, Kalates 12, 6sk)

Asvel – Alba 79:91 (Kahudi 14, Tajus 13, 9sk – Smit 21, 6sk, Timan 14, 7sk)

Panatinaikos – Olimpijakos 71:95 (Bejkon 30, 6sk, Vilijams 14 – Fol 19, 7sk, Kenan 17)