
Pregovori idu u pravom smeru.
Ovaj prelazni rok za Juventus je turbulentan kad se sve sabere i oduzme. Pol Pogba i Anhel Di Marija rano su se povredili, dve neprijatnosti iako ih čeka pauza od mesec dana. Filip Kostić i Želson Bremer zauzeli su svoja mesta u startnoj postavi, sada preostaje da se reše još dva bitna posla i obezbede još dva pojačanja Masimilijanu Alegriju.
Novi vezista trebalo bi da bude Leandro Paredes. Sa njim i Pariz Sen Žermenom postoji dogovor, isti koči to što Juventus nije rasteretio vezni red jednim odlaskom. Očekivalo se da će ili biti prodat Adrijen Rabio ili pozajmljen Artur Melo, te varijante su otpale. Sada je ideja da se proda Denis Zakarija za koga su interesovanje pokazali Monako i Borusija iz Dortmunda, kako bi se oslobodio prostor za dolazak Paredesa.
Drugi aktuelni zadatak tiče se novog ofanzivca koji bi odmenio Dušana Vlahovića ili igrao sa njim u paru. Alvaro Morata se vratio u Atletiko, izgledalo je dugo da će upražnjeno mesto u napadačkoj liniji popuniti Memfis Depaj. Jasno je da se radi o drugačijem profilu igrača ali su se uzdali u Torinu u to što je Holanđanin u Barseloni pokrivao sve ofanzivne pozicije. Delovalo je da je dogovor pred realizacijom, dogovoren je sporazumni raskid ugovora s Kataloncima i čekao se posledni mig Juventusa. On je izostao zbog toga što je Depaj u poslednjem trenutku pokušao da dobije bolje uslove od prvobitno dogovorenih.
Kratko su čelnici Stare dame razmišljali da li da prihvate ovu promenu ili se okrenu nekom drugom rešenju, odlučili su se za ovo drugo. Novu opciju našli su u Marseju u vidu Arkadiuša Milika, javlja Đanluka Di Marcio. Dogovor deluje izvesno, Olimpik bi pozajmio poljskog napadača, Juventus bi to platio dva miliona evra uz opciju da ga otkupi narednog leta za još osam miliona. Sada preostaje da vidimo da li će se do kraja realizovati povratak u Seriju A ofanzivca koji je prošle godine postigao 20 golova.
Autor: K.S.Objavljeno: 23.08.2022 - 08:00 PM