FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Vlahovićev gol jedan od 16 u grupi H, Real doživeo prvi poraz u sezoni

Odigrano je pretposlednje kolo u grupama E, F, G i H.

Čelsi kao prvi ide dalje iz grupe E nakon što je vezao i treći trijumf u Salcburgu. Prelepim golom Kovačić je u 23. minutu usmerio Plavce ka željenom ishodu, propuštene su još neke prilike u prvom poluvremenu da bi na početku drugog Adamu to kaznio i poravnao. Nije to promenilo mnogo na terenu, Haverc je u 64. minutu vratio prednost, Kepa je sačuvao te gosti napuštaju Mocartov grad zadovoljni – 1:2.

Na Maksimiru posed i neke šanse imao je Dinamo ali je poveo Milan pet minuta pre kraja poluvremena, Tonali je izveo slobodan udarac sa desne strane, Gabia se bacio i glavom poslao loptu u gol. Tek što se ušlo u drugo, Rosoneri su duplirali vođstvo, prelako je Leao prošao kroz odbranu Zagrepčana i matirao Livakovića. Sve je krenulo naopako po Dinamo pa je sviran i penal za Milan, perfektno ga je izveo Žiru u 59. minutu. Na sve malere za domaćina se nadovezao i autogol u 69. minutu, na izuzetno nesrećan način je Ljubičić ubacio loptu u svoj gol posle Leaovog ubacivanja, time i postavio konačan rezultat utakmice posle koje Rosoneri sa više samopouzdanja čekaju Salcburg na San Siru i priliku da dovrše posao oko plasmana u narednu fazu – 0:4.

Prvi je u večernjem terminu do gola došao Lajpcig, posle 13 minuta utakmice protiv Reala, korner sa desne strane, Kurtoa brani udarac sa prve stative ali je Gvardiol na pravom mestu da dočeka odbitak. Nisu se Blankosi oporavili od prvog a pet minuta kasnije primili su drugi gol, uz malo sreće lopta se kroz noge Tčuameniju odbila do Nkunkua koji je uz pomoć prečke zakucao u mrežu. Probudio se Real u nastavku poluvremena i pred odlazak na odmor smanjio, centrirao je Asensio, egzekutor je Vinisijus. Nije to bio nagoveštaj povratka Reala, držao se Lajpcig minimalne prednosti pa je ponovo uvećao, kontra u 81. minutu, pravovremeno ubacivanje Simakana i egzekucija Vernera. Sve što su Blankosi uspeli je da preko Rodriga sa penala ublaže prvi poraz u sezoni – 3:2.

Inicijativa Seltika u duelu protiv Šahtjora isplatila se u 34. minutu, akcija po levoj strani, uz puno spretnosti i malo sreće lopta je došla do Đakumakisa koji nije propustio da iskoristi priliku. Na spektakularan način su se vratili gosti u 58. minutu, ponovo smo svedočili magiji Mudrika koji je postigao evrogol na Seltik parku. Potpuno otvoren meč koji nije morao da se završi rezultatom 1:1, videli smo i jedan neverovatan promašaj gostiju, međutim, njima je ovaj bod slađi, Seltik je završio sa Evropom.

Razočarao je duel na Signal Iduna parku, dugo smo čekali da se nešto desi, ostali su nam dužni Borusija i Mančester Siti. Prva situacija vredna pomena bio je penal za goste u 58. minutu, Kobel je pročitao Mareza, nepopularan rezultat je ostao do kraja, svakako ovi rivali idu dalje iz grupe F.

U Ligu Evrope se seli Sevilja. Držao se Kopenhagen nešto više od sat vremena na Sančez Pishuanu, imao i neke svoje šanse. Sve je promenio gol En Nesirija u 61. minutu, Isko i Montijel su dokrajčili goste u samom finišu – 3:0.

Očekivano, Makabi je bio pod pritiskom od samog starta na Parku prinčeva, Pariz Sen Žermen je poveo iz svoje druge šanse, u 19. minutu. Nekako su previše indolentni bili defanzivci gostiju, Mbape je uspeo da gurne loptu ka Mesiju koji je spoljnom pogodio. Posle asistencije Mbape je upisao i gol, od jednog protivničkog igrača lopta mu se odbila u 32. minutu, pogodio je iz slične pozicije kao Mesi. Tri minuta kasnije i treći put se tresla mreža Makabija, lepo je kombinovala udarna trojka domaćina, Mesijeva lopta u prostor, i Nejmar je sa leve strane iskosa, uz pomoć stative pronašao put do cilja. Uzvratio je izraelski predstavnik u 38. minutu, Acili je centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, Donaruma i odbrana Svetaca su kiksnuli, Sek je to kaznio. Pred kraj poluvremena Pariz Sen Žermen je vratio tri gola prednosti, za to se pobrinuo Mesi preciznim hicem sa nekih 18 metara, Mbapeu se piše asistencija broj dva. Ne predaje se Makabi pa je drugo poluvreme otvoreno njihovim drugim golom, glavomet u kaznenom prostoru domaćina, na kraju je Sek prebacio Donarumu. Sve puca na Parku prinčeva te je sedmi pogodak viđen u 64. minutu, dijagonalu Hakimija sa desne strane prihvatio je Mbape na levoj, namestio se i postigao vrlo efektan pogodak. Tri minuta docnije Goldberg je zatresao svoju mrežu, iz ovoga nema povratka. Nije se tu završilo, upisao se i Soler u 84. minutu, sevnula je njegova levica na Mesijevo dodavanje – 7:2.

Muke Juventusa nastavile su se i na Lužu, Benfika je povela posle 18 minuta igre, Fernandez je centrirao sa leve strane, Antonio Silva na prvoj stativi koristi prostor. Brzo su izjednačili Bjankoneri, posle kornera sa leve strane lopta je završila na drugoj stativi, Vlahodimos je odbranio prvi pokušaj Vlahovića, ne i drugi. Poravnanje nije dugo trajalo, kiša golova u Lisabonu, domaćin je doneo penal koji je Žoao Mario pretvorio u novo vođstvo. Na kolenima je Juventus, primio je treći gol u 35. minutu, oštru loptu je ubacio Žoao Mario na peterac sa desne strane, sada je Rafa Silva petom dovršio sve. Nema nikakve reakcije Alegrijeve ekipe, štaviše, posle pet minuta igre u drugom poluvremenu dodatno su potonuli, Bonući je izgubio loptu u opasnoj zoni, Grimalno je poslao ka Rafi Silvi koji je lako prebacio Šćešnog. Juventus je dao znake života u 77. minutu, Iling je uputio centaršuta sa leve strane, Milik uhvatio volej u visini penaltika. Novo Ilingovo ubacivanje u sledećem napadu donelo je treći gol gostiju, drugi odbitak iza linije je smestio Mekeni. Rafa Silva je promašio stopostotnu priliku, stativa ga je sprečila da ranije reši meč, propustili su i gosti da to kazne, ostalo je 4:3.