FudbalItalijaVESTI DANA

Vlahoviću gol nije uteha, Inter osvojio Kup posle 11 godina! (VIDEO)

Držali su torinski crno-beli sve u svojim rukama do finiša, Neroazuri su zahvaljujući njihovoj dekoncentraciji izborili produžetke pa zatim i pobedu – 2:4.

Početno opipavanje snaga prekinuo je Barela na isteku šestog minuta igre. Previše prostora su fudbaleri Juventusa ostavili vezisti Intera, kazna je bio projektil kojim je aktuelni šampion Italije došao u vođstvo.

Branilac trofeja je krenuo agresivnije posle primljenog gola. Zapretio je Dibala, zatim je na njegovo dodavanje Vlahović imao dobru šansu, snažno i precizno je šutirao iskosa levo srpski napadač, Handanović je spasao svoj tim.

Pritiskao je Juventus do kraja poluvremena i još dva puta pretio nakon dva vezana kornera. Handanović je odbio Kjelinijev udarac iznad prečke, Dibalin udarac je par desetina sekundi docnije završio pored stative. Sem jednog pokušaja Brozovića sa distance Inter je dugo bio bezopasan.

Još jače je Alegrijeva ekipa ušla u nastavak i uspela je da se domogne izjednačenja posle pet minuta igre u drugom poluvremenu. Odbijena lopta završila je kod Sandra, njegov udarac Morata je uspeo da skrene dovoljno da prevari Handanovića.

Dva minuta posle prvog, Juventus je postigao i drugi gol. Prelep napad u režiji torinskih crno-belih, Bernardeski grudima spušta Dibali, sledi savršen pas ka Vlahoviću koji lomi D’Ambrozija, pogađa Handanovića ali zatim smešta odbitak u mrežu, donosi vođstvo i prekida svoj golgeterski post.

Trenuci dekoncentracije mnogo su koštali Staru damu u nastavku. Inter je zaigrao nešto agilnije, ili bolje reći Juventus se prerano povukao. Start Bonućija nad Lautarom doneo je penal Neroazurima, neumoljiv je bio Čalhanoglu i izborio produžetke jer više prilika nije bilo.

Novi penal za Inter dosuđen je u produžetku. Tragičar je u 99. minutu bio De Liht, sudija Valeri je nakon pregledanja snimka ponovo pokazao na belu tačku, ovog puta precizan je bio Perišić.

Tri minuta kasnije Perišić je bacio Juventus na konopce. Indolentnost protivničke odbrane koštala ih je novog primljenog pogotka, Perišić je sa leve strane poslao projektil u gornji desni ugao, Perin je bio nemoćan. Time je i stavljena tačka na nade grogirano Juventusa koji nije imao snage da učini išta više u ostatku dodatnog perioda, Inter je trijumfovao rezultatom 2:4.