FudbalSrbija

Vojvodina i TSC kao domaćini izašli na kraj sa rivalima (VIDEO)

Pored utakmica večitih juče su odigrane još dve 21. kola Mozzart Bet Super lige.

Što bi se reklo, bod iz derbija prošlog kola Vojvodina je potvrdila na prvom koraku protiv Kolubare. Držali su se gosti u prvom poluvremenu na Karađorđu, bili ravnopravan rival, sve se promenilo na startu drugog. Duga lopta na desnu stranu, ubačaj Lazarevića, Malbašić je samo zakačio, Simić bio na pravom mestu da je pospremi u mrežu.

Od momenta kad je Kolubara načeta za sve se pitala Vojvodina, obilazila je oko gola na kome je stajao Stanivuković, savladao ga je Čumić sa bele tačke u 65. minutu. Carević je sjajnom intervencijom sprečio goste da zakomplikuju meč, sve je rešio Malbašić u 73. minutu, dobro se snašao u padu posle ubačaja Baraja – 3:0.

Slavio je i TSC kao domaćin protiv Napretka. Pretio je domaćin od početka, vođstvu je kumovala izgubljena lopta Kruševljana u opasnoj zoni, pravovremen pas Milosavljevića iskoristio je Ratkov u 21. minutu. Stativa je sprečila Ljubomirca da brzo uzvrati, potom je u 28. minutu velika greška Đekovića omogućila Jovanoviću da duplira prednost. Dosta šansi i zanimljivih poteza na obe strane do kraja, ostalo je 2:0.