FudbalSrbija

Vojvodina reagovala na novog trenera, Radnik se probudio i gleda ka bezbednoj zoni (VIDEO)

Dve utakmice 24. kola Mozzart Bet Super lige odigrane su danas.

Nije moglo gore da počne za Radnički na Čairu, rano dosuđen penal za Vojvodinu, Malbašić je šutirao po sred gola i doneo rano vođstvo. Mogao je Mićin brzo da izjednači, oteo je loptu i izašao sam ispred Carevića, ponovo je dozvolio da mu neko od golmana protivničke ekipe skine zicer. Nije se dugo čekalo na kaznu za ovaj promašaj, igrao se 18. minutu dok je išla akcija gostiju po desnoj strani, lopta došla na levu do Zukića, imao je sve vreme ovog sveta da se namesti i matira Stevanovića.

Nešto agresivniji je bio Radnički u nastavku poluvremena da bi pred kraj istog i u drugom Vojvodina ponovo preuzela konce. Kao da se osećalo da treći gol visi u vazduhu, pao je u 58. minutu, prelepa razmena pasova Novosađana i realizacija Zukića. Šest minuta kasnije Uroš Nikolić je posle kontranapada dodatno produžo agoniju domaćina. Sve što su oni uspeli je da preko Belakovića ublaže poraz, Batakovi puleni nose velikih 1:4 na debiju novog trenera.

U odličnom nizu rezultata je Radnik pa je sada u Surdulici pao i Voždovac. Domaćin je imao više prilika, Zmajevi dve zrelije, češće su morali da se brane a od 63. minuta je to dodatno otežano jer je isključen Burmaz. Brzo je Radnik iskoristio brojčanu prednost, prečka je spasla na kratko goste posle Subotićevog projektila, odbitak je Bondarenko vratio u gol. Isti igrači bili su na delu i u 76. minutu kada je postavljen konačan rezultat, u gužvi posle kornera izblokiran je Subotić, Bondarenko pogodio još jednom – 2:0.