FudbalSrbija

Vojvodina se vraća u ritam, Novi Pazar ne staje! (VIDEO)

Počelo je deveto kolo MozzartBet Super lige.

U senci večitog derbija duel Vojvodine i niškog Radničkog nazvali bi derbijem dana. Lale su želel da prekinu niz remija, Nišlije da pokažu da su i definitivno prevazišli krizu. Gosti su pretili u ranoj fazi utakmice, Rastavčeva ekipa je povela iz svoje prve šanse na utakmici. Posle Nikolićevog dodavanja petom Milosavljević je sa ivice peterca pogodio prečku, lopta se odbila do Baraja koji je izuzetno preciznim udarcem savladao Stevanovića.

Na naredno veće uzbuđenje čekali smo do 51. minuta, tada je Vojvodina postigla svoj drugi gol. Đorđević je centrirao sa leve strane, Nikolić inteligentno spustio loptu ka Simiću čiji udarac Stevanović nije mogao da ukroti. Do kraja smo videli pogođenu stativu Radničkog i još jednu šansu za domaće pre nego što je Uroš Nikolić u 82. minutu postavio konačnih 3:0.

Svoju šestu uzastopnu pobedu upisao je Novi Pazar na svom stadionu protiv Spartaka. Mogla je Gaćinovićeva ekipa i ranije do vođstva, domaćinu je dosuđen penal na samom otvaranju, Mijić je pogodio prečku. Kljajić je sprečio Stanića da kazni ovaj promašaj a u 13. minutu Pazarci su poveli. Najpre je loptu sa desne strane ubacio Islamović, Lončar je prosledio na volej Mijiću koji se iskupio za promašeni penal.

Imali su dobre šanse i jedni i drugi u nastavku utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, ipak, jedini preostali gol nije pao iz igre. Početkom drugog dela meča dosuđen je novi penal za Pazarce, sada je šutirao Nikčević i bio precizan – 2:0.

U duelu dve ekipe koje su dugo bez pobede, svoj niz je prekinuo onaj čiji post duže traje, Napredak je na svom stadionu minimalnim rezultatom savladao Mladost GAT. Kruševljani su bili bolji tim, stvarali šanse, gosti sem jednog slobodnjaka nisu pretili. Gol odluke pao je u 21. minutu, Krstić je izveo slobodan udarac sa druge strane, Šarić izrastao u heroja dugo čekane pobede.