EvroligaKošarka

Žalgiris odigrao za sebe i Partizan, Panatinaikos uprskao završnicu

To je to od utakmica 24. kola Evrolige koje nisu odložene.

Prekinuo je Žalgiris svoj niz od tri poraza protiv Baskonije, tim rezultatom istovremeno obradovao i Partizan barem kratkoročno jer su skočili na šestu poziciju u ovom trenutku. Tvrd meč, kao što mu i rezultat govori rešila je odbrana Zelenih u poslednjih minut i nešto. Gosti nisu mogli da poentiraju do kraja nijednom, slobodna bacanja Butkevičijusa i Dimše odvela su Maksvitisovu ekipu ka trijumfu. Jedini srpski košarkaš na evroligaškim terenima večeras, Vanja Marinković, upisao je sedam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Malo je falilo da Panatinaikos usreći svoje ali i navijače beogradskih večitih, na žalost svih pomenutih Valensija je bila prisebnija u neizvesnoj završnici. Tragičari su bili Li i Tomas sa po jednim promašenim bacanjem pred kraj, ostaje nejasno zbog čega je gostima dozvoljen napad od 17 sekundi u situaciji kada Džons skoro da ne maši u poslednja tri minuta, pogodio je i trojku za dva boda u Atini.

U francuskom derbiju Monako je opravdao ulogu favorita protiv Asvela. Držali su se gosti u Kneževini do poslednjeg kvartala, tačnije u trećem su se vratili u igru, Obradovićeva ekipa je dodala gas u zadnjih deset minuta i domogla se ubedljivog trijuma.

Žalgiris – Baskonija 79:75 (Smits 20, Ulanovas 16 – Hauard 15, Kotsar 12)

Panatinaikos – Valensija 91:92 (Li 25, 7as, Gudaitis 23, 10sk – Džons 24, Aleksander 16)

Monako – Asvel 87:75 (Lojd 16, Dialo 12 – Obasohan 11, Nua 10, 7sk)