EvroligaKošarka

Zenit kaznio bledo izdanje aktuelnog šampiona

Paskvalova ekipa slavila rezultatom 76:67 (17:18, 20:18, 15:6, 24:25).

Čvrsta utakmica u ranoj fazi, nije se lako dolazilo do poena, rivali su se smenjivali u intervalima nešto bolje igre. To što su obe ekipe po jednom imale četiri poena prednosti verovatno dovoljno govori koliko je meč bio izjednačen u prvom poluvremenu – 37:36.

Ne može se reći da je Zenit blistao u trećoj četvrtini ali šta tek da se kaže kada Efes ubaci samo šest poena za jedan period igre sem da je Atamanova ekipa bila srećna što nije doživela katastrofu u Sankt Peterburgu. Domaći su prvi pronašli napadački ritam, bilo je jasno u ranoj fazi poslednjeg kvartala ko će biti pobednik, probudio se Efes tek koliko da minus drži na nekom pristojnom nivou.

Poitres je bio sjajan sa učinkom od 21 poena i devet skokova, Miki je dodao 15 poena, Beron 13. Svetla tačka kod gostiju bio je Micić sa 22 poena i šest skokova, Simon je postigao 17 poena.