EvroligaKošarka

Žestok otpor Asvela, pobeda Fenerbahčeu

Domaći su slomili žilavu ekipu iz Vilerbana – 85:76 (29:23, 18:18, 17:22, 21:13).

Asvel je meč otvorio serijom 7:0, domaća ekipa je smušeno ušla u ovaj duel, čim se malo konsolidovala potpuno je preokrenula tok utakmice u svoju korist. Bežao je Fenerbahče u par navrata na dvocifreni plus, gosti su teškom mukom držali priključak ali su ga održali do poluvremena – 47:41.

Na krilima Kahudija gosti su sjajno otvorili drugo poluvreme, preuzeli inicijativu ali je Fenerbahče imao odgovor, iako često podređeni nisu dozvolili da im utakmica isklizne iz ruke. Serja 8:0 pa ubrzo dva pogotka Gudurića dali su preko potreban zalet domaćoj ekipi, kako je vreme odmicalo Fenerbahče je polako ali sigurno preuzimao sve u svoje ruke do konačno i pobede.

Buker je ubacio 16 poena koliko i Pjer koji je dodao na to osam skokova, Gudurić je postigao poen manje. Okobo je ubacio 23 poena na drugoj strani, Kahudi 14 uz šest skokova.