Zlatibor počeo turnir ubedljivom pobedom, Mladost ubedljivim porazom

Čajetinci deklasirali fenjeraša koji je i dalje na nuli – 53:73 (17:18, 16:21, 6:18, 14:16). Celo prvo poluvreme ekipa Vrijednosnica pokušavala je da drži kakav-takav priključak sa Zlatiborom koji je od starta ušao u meč sa namerom da opravda ulogu favorita. Osiječani su morali da se pomire sa porazom već u trećoj deonici kada je bilo jasno da više nema povratka.

Svoju drugu pobedu u ABA 2 ligi izvojevao je Pelister nad ekipom Mladosti – 99:83 (31:18, 24:18, 19:24, 25:23). Izuzetno napadačko izdanje izabranika Marjana Ilievskog, posebno u prvom poluvremenu. U nastavku se Mladost konsolidovala i pronašla neki ritam ali nije to bilo dovoljno da se anulira minus pa je makedonski predstavnik pun samopouzdanja finiširao meč na željeni način.

Turnir u Banja Luci trijumfalno je počela i Podgorica savladavši Rogašku rezultatom 80:68 (17:16, 20:17, 17:18, 26:17). Bogavčeva ekipa je do pobede došla teže nego što to konačan rezultat pokazuje. Veći deo utakmice rivali su bili u regalu, čak je Rogaška češće imala prednost. Početkom četvrte četvrtine Podgoričani su došli do nekog iole većeg plusa, držala se Rogaška čiji je otpor slomljen tek u samom finišu.

Vrijednosnice Osijek – Zlatibor 53:73 (Topolović 10, 7sk, Perković 10, 6sk – Nikolić 13, 9sk, Kutlešić 13)

Pelister – Mladost 99:83 (Kesar 36, 10sk, Malešević 19, 6sk – Bojić 32, 12sk, Livingston 14)

Podgorica – Rogaška 80:68 (Langović 30, 10sk, Mišković 12, 11sk – Vujačić 22, Primorac 15)