Zmajevi na iskustvo ukrotil Pantere

Pobedom Cedevita Olimpije nad FMP-om započelo 20. kolo AdmiralBet ABA lige – 82:74 (21:15, 21:20, 16:20, 24:20).

Prvih šest i po minuta utakmice su na svoj način bili nadmudrivanje spoljnih linija, na jednoj strani Kobs, na drugoj Rebec i Stojanović u glavnim ulogama. U ostatku prve četvrtine šut je stao kod gostiju, Blažič je asistirao Džonsu i vezao četiri poena, serija 8:0 koja se prelila i na drugi period. FMP je bio bez koša četiri i po minuta, ispalo je da je Subotićevo polaganje najavilo zamenu uloga. Cedevita Olimpija je sada ta koja nema rešenja za protivniku odbranu, razigrani Rebec predvodi nalet gostiju i seriju 9:0. Trojke Radičevića i Glasa probile su blokadu kod domaćina koji je do poluvremena poprilično povratio kontrolu – 42:35.

U završnici prvog i tri i po minuta drugog poluvremena Cedevita Olimpija je napravila novu seriju, sada od 12 poena, Kobsov pogodak je značio plus 16 za njih. I na to su Panteri imali odgovor! Dve Robertsove trojke su probudile ekipu, kako vreme odmiče, Zmajevi sve teže dolaze do koša, gosti imaju više raspoloženih igrača, kraj treće deonice su dočekali sa posedom zaostatka. Presudilo je Omićevo i Blažičevo iskustvo u trenucima kada je FMP uveo meč u rezultatsku klackalicu, Glas je ispratio starije saigrače, Cedevita Olimpija došla do daha, Dragić zaključao utakmicu.

Blažič i Dragić sa po 15 poena najefikasniji u ekipi domaćina, s tim da je ovaj prvi upisao dabl-dabl, uhvatio je i i deset lopti. Omić je takođe povratnički debi obeležio dabl-dabl učinkom, 11 poena i deset skokova. Među Panterima se izdvojio Rebec sa 21 poenom i šest asistencija.

FMP na pauzu ide na poziciji blizu opasne zone, posle iste ih čeka duel sa Borcem u svojoj hali. Cedevita Olimpija nakon pauze ide na gostovanje Partizanu.