Zmajevi produžili crnu seriju Igosa na deset vezanih poraza

Jovanovićeva ekipa u sve većem kanalu – 83:73 (25:15, 24:22, 22:14, 12:22).

Držala se Igokea u Ljubljani u egalu nekih pet minuta, potom su Omić i Ferel pokrenuli jednu seriju, Adams drugu, Cedevita Olimpija je upostavila kontrolu i odmakla na dvocifrenu razliku. Uveo je domaćin meč u ritam koji mu odgovara, brža i efikasnija košarka je nešto u čemu Igosi nisu mogli da pariraju protivniku, sve je delovalo kao igra mačke i miša gde su tek povremeno uspevali da se na kratko spuste do jednocifrenog iznosa zaostatka – 49:27.

Razigrali su se Zmajeve, razleteli po terenu, delovalo je da im sve polazi za rukom. Gosti su ponovo potonuli, nisu mogli ničim da uzvrate i delovalo je čak da bi mogli da dožive debakl ako se ovako nastavi. Da li su se oni trgli usled rasterećenosti ili je velika razlika opustila domaći sastav, tek Igokea je uspela da odigra jednu sjajnu četvrtinu, prepolovi zaostatak i upristoji ga, možda im je to i neka delimična uteha.

Sa 20 poena Adams je bio najefikasniji među Zmajevima, Omić je ostao nadomak dabl-dabl učinka sa 15 poena i devet skokova. Četiri igrača su postigla po 13 poena u gostujućem sastavu, najveći indeks korisnosti imao je Milosavljević, jedan od te četvorice.

U narednom kolu AdmiralBet ABA lige Cedevita Olimpija za sedam dana gostuje Zadru. Novi pokušaj za izlazak iz krize Igokea će imati u subotu kada im gostuje FMP.