Zmajevi slomili Barane u poslednjem kvartalu

Dobar otpor Mornaru možda bude pokazatelj za nastavak sezone – 74:86 (16:18, 20:22, 23:22, 15:24).

Nešto manje od tri minuta je bilo potrebno domaćinu da prvi put poentira, učinio je to Veters nakon što su Klobučar i Matković napravili uvodnu seriju 6:0. Ispostavlja se da je Mornar odgovorio identičnom, Vranješ je povezao četiri poena i ostatak prve četvrtine gledali smo nešto sporiji ritam. Na početku druge domaći su na krilima Lukovića napravili novih 6:0, i do kraja poluvremena igralo se koš za koš, mini serija na mini seriju, sa posedom, dva razlike u korist Cedevita Olimpije većim delom – 36:40.

Početak drugog poluvremena ličio je na početak prvog, gosti su posle pogotka Stjuarta prvi put bili nadomak dvocifrene prednosti. Veters i Vranješ su odbili taj nalet, ali je u trećoj deonici bilo vidljivo da se Mornar sve više muči da drži korak. Nešto nakon sredine poslednjeg kvartala Kobs je preuzeo stvar u svoje ruke i prelomio utakmicu, koševi, asistencije, energija u odbrani, tu su Zmajevi pobegli na dvocifreni plus i povratka nije bilo.

Sjajan je Matković bio u Topolici sa 29 poena i sedam skokova, ništa manje Blažič koji je meč završio sa 19 poena, po sedam skokova i asistencije, te tri ukradene lopte. U domaćem timu izdvojio se Veders sa 16 poena i osam skokova.

Tako se Cedevita Olimpija vratila na pobednički kolosek, bar u AdmiralBet ABA ligi, za sedam dana ih u svojoj hali čeka lokalni derbi sa Krkom. Mornar je u seriji od šest poraza koju će naredne subote pokušati da prekine u Čačku.