FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Žuto je večeras asocijacija na bol u Torinu, Čelsi preokretom overio plasman dalje

Završena je osmina finala Lige šampiona.

Ispromašivao se Juventus u prvom poluvremenu. Morata je prvi pretio, Rulji je bio uspešan u nameri da ga zaustavi, kao i da odbije udarac Vlahovića nešto kasnije. Nije imao ni sreće srpski napadač, posle centaršut De Šilja sa leve strane šutirao je sa peterca, iz prve, iskosa, prečka je saveznik Viljareala. Trigeros preti na drugoj strani zatim se Vlahović još jednom našao u velikoj šansi, nakon jednog kornera tukao je sa pet metara, Rulji ima velike zasluge što gosti nemaju bar gol minusa na poluvremenu.

Ranu fazu drugog obeležio je novi pritisak Juventusa da bi tempo opao do momenta kada je Viljareal dobio penal. Posle starta Ruganija nad Kokelanom dosuđena je najstroža šansa, Moreno je precizan u 77. minutu. U 85. minutu potop, korner koji je izveo Orije, Tores je najspretniji i Žuta podmornica ima dva gola prednosti. Katastrofu Juventusa zaokružio je novi penal u nadoknadi vremena, Danjuma se pobrinuo da overi veliki trijumf – 0:3.

Pokazao je Lil u ranoj fazi utakmice da neće dozvoliti tek tako Čelsiju da održi prednost stečenu na Stamford Bridžu. Do gola su došli u 38. minutu, Žoržinjo je skrivio penal a Jilmaz bio neumoljiv sa bele tačke. Prednost nisu održali do odlaska na odmor, u nadoknadi prvog dela igre Žoržinjo se iskupio za načinjeni jedanaesterac, poslao je loptu kroz odbranu domaćina a Pulišić poravnao rezultat.

Puca na sve strane u Lilu po povratku na teren. Jilmaz je ozbiljno zapretio na jednoj strani, Ridiger na drugoj. Šeka pogađa stativu a na nesreću domaćina kažnjeni su promašaji novim golom Plavaca. Pogodio je Tuhel sa izmenom na poluvremenu, Maunt je u 71. minutu poslao loptu u peterac a Aspiliketa je kolenom prosledio u gol što je saseklo sve nade domaćina.