Ostali sportoviVESTI DANA

Zvezdi večiti derbi, izgubio i Šabac

Tri srpska predstavnika danas su startovala na novim turnirima regionalne lige.

U okršaju večitih rivala slavila je Crvena zvezda – 13:11 (3:2, 4:2, 4:4, 2:3). Meč je otvoren sa par promašaja na obe strane, Zvezda je prvog igrača više realizovala za vođstvo pa smo gledali nakon toga egal utakmicu, gol za gol, sve dok Vico nije pogodio u napadu sa igračem više za prvo vođstvo Partizana negde sredinom druge deonice. Posle tog vođstva crno-beli su stali, Subotić je otvorio seriju golova, četiri pogotka do poluvremena – 7:4.

Vukićević i Basara su nastavili ovaj niz pogodaka, Partizan je bio bez pogotka više od šest minuta igre, ako uračunamo periode u drugoj i trećoj deonici, napadačku agoniju konačno je prekinuo Boven. Stečeno vođstvo bilo je dovoljna garancija da Zvezda održi razmak do kraja i zabeleži pobedu na početku drugog turnira.

Basara je sa četiri pogotka bio najefikasniji u Vičevićevom timu, dva je postigao Milojević. Među crno-belima je četiri dao Aleksić, dva Boven.

Porazom od splitskog Jadrana startovao je Šabac – 14:8 (3:4, 3:1, 3:1, 5:2). Dobro je počela Ličaninova ekipa, zahvaljujući Ćetkoviću i Stojanoviću diktirala tempo sve do malo više od minuta do kraja poluvremena. Završnica je pripala Splićanima, Šetka i Burić uz golmana Anića postarali su se da Jadran ponese na odmor prednost – 6:5.

U nastavku je Jadran bio bez sumnje bolji tim. Mnogo grešaka Šapčana i napadački prazan hod rival je nemilosrdno kažnjavao, stekao ozbiljnu prednost i do kraja susreta je i uvećao.

Ćetković i Stojanović bili su i jedini strelci u ekipi Šapca, obojica su postigli po četiri gola. Toliko je dao i Bukić kod Splićana, Delić jedan manje.