Jeste Partizan izgubio sinoć od Efesa u 17. kolu Evrolige, ali bilo je i pozitivnih utisaka, među koje spada Aleksej Pokuševski. Vratio se iz povrede, posle određenog perioda dobio malo više minuta, zabeležio četiri poena, čak šest blokada, pet asistencija, dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Naravno, vidljivi su i problemi, ali je potencijal nesporan, Pokuševski je sinoć bio drugi najkorisniji u redovima crno-belih. Miroslav Berić je u analizi za Novu ukazao da mladi krilni centar ima još mnogo prostora za napredak.

,,Moramo da pohvalimo. Pokuševski je odigrao statistički čudan meč, dao je četiri koša, šest blokada, pet asistencija, pri tome asistencije su bile za zicer, zakucavanje. Fali mu napadačka sloboda, ne toliko sloboda, malo drskost, samopouzdanje, da bude odlučniji. On može mnogo više. Te neke stvari koje je radio, radio je fenomenalno. Može još bolje, pogotovo u poenterskom smislu. Fale nam njegovi poeni. Mislim da on ima napadačkog potencijala, odbrana, blokade, asistencije, to je fenomenalno. Ali i dalje pravi početničke greške. Treba mu ta energija, odlučnost, da nekako iz neke treće prebaci u petu brzinu, vreme je već.”

Pozicija četiri je za sada problematična u Partizanovom timu. Ajzea Majk se još uvek traži, čeka se njegov doprinos u kontinuitetu.

,,Isto tako, svi čekamo neku šutersku rapsodiju, šutersko veče Majka. Došao je sa sjajnom reputacijom po pitanju šuta za tri poena, to i dalje ne vidimo.”

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *