Najdžel Hejs Dejvis, podelio je svoja iskustva o srpskoj košarkaškoj kulturi, koju je upoznao kroz saradnju sa Markom Gudurićem. I posebno je naglasio duboku strast koju Srbi gaje prema košarci. Dejvis, koji je već dve i po godine u Istanbulu, osvrnuo se na Gudurića kao jednog od najvažnijih ljudi koji mu je pomogao da shvati značaj ove igre u Srbiji.
„Najvažnije je što želi da pobeđuje. To se vidi u načinu na koji igra. Srbin je, gaji veliku strast, stavlja ogroman pritisak na sebe da igra dobro i uradi šta može da njegov tim pobedi. Dolazi iz jedne od najboljih košarkaških zemalja, ima iskustvo igranja u najrazličitijim atmosferama širom sveta,“ rekao je Dejvis, naglašavajući posvećenost Gudurića, koji je doživeo mnogo uspeha sa srpskom reprezentacijom, uključujući i bronzu sa Olimpijskih igara.
Dejvis je, međutim, naglasio da još nije video najviši stepen Gudurićeve strasti jer nije igrao u dresu Crvene zvezde, dodajući da bi u tom dresu njegova ljubav prema košarci bila još očiglednija.
„Mislim da bi u dresu Zvezde imao makar malo više radosti u očima,“ dodao je Dejvis.
Hejs Dejvis je ove sezone imao priliku da deli svlačionicu sa Bobanom Marjanovićem, koji je vratio u Fenerbahče iz NBA lige.
„Boban je sjajan, jedna od najljubaznijih osoba koju možete da sretnete. Kada je došao, pričao je sa mnom kao lider, rekao mi stvari o tome kako da igram, kako da se nosim sa izazovima u Evroligi,“ rekao je Hejs Dejvis,