Tih je bio Arsenal do pre par dana, a potom su počele da se ređaju vesti oko letnjih, a potom i oko mogućih zimskih transfera. Nije bio plan da bude mnogo aktivnosti, ako i uopšte, u januaru, ali su povrede naterale ljude na Emirejtsu da isti koriguju.

Očekuje se da vrlo brzo Arsenal i Martin Zubimendi postignu koanačan dogovor za naredno leto, kada bi bila aktivirana fiksna otkupna klauzula iz njegovog ugovora sa Real Sosijedadom. Paralelno mora da se radi i na nekom zimskom dolasku. Nakon što je povredu Bukaja Sake pratila još teža Gabrijela Žesusa, i sam Mikel Arteta je javno rekao da je potrebno da se nego angažuje.

Provejavala je mogućnost da Arsenal angažuje neko krilo, eventualno igrača koji može sekundarno da odigra i kao devetka, međutim, donešene su drugačije odluke. Ben Jakobs izveštava da će Tobdžije do kraja januarse transfer pijace pokušati da dovedu novog napadača, te da su na tom spisku tri imena.

Najidealnije bilo dovesti Benjamina Šeška, ako ikako može, ali su za to male šanse. Niti Slovenac pokazuje nameru da promeni sredinu na pola sezone, niti Lajpcig da ga proda, velika je verovatnoća da će ova priča moći da se pokrene tek na leto.

Dugoročna meta je Evan Ferguson. Odmah na početku prelaznog roka pojavile su se informacije da je Brajton raspoložen da pusti Irca čak i na pozajmicu. Ako bude takve potvrde sa Ameksa, Arsenal je spreman da reaguje.

Trenutni spisak zatvara Igor Žesus. On se nakon nešto manje od četiri godine na bliskom istoku vratio u Brazil, igrama u dresu Botafoga zainteresovao nekoliko engleskih klubova. Poslednji u nizu je Arsenal.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *