Bliži se kraj regularnog dela Evrolige, sve više su oči uprte u večite rivale, objavljena je i nova simulacija napredne košarkaške statistike. Još osam kola ostalo je do kraja, Figurei8ht na osnovu 10.000 simulacija vidi Partizan u plej-ofu, ali i najteži mogući izazov već u četvrtfinalu.

Mizerne su šanse da Olimpijakos ne završi na liderskoj poziciji posle regularnog dela sezone, samo devet odsto za nešto tako. S druge strane, simulacije kažu da Partizan može da obezbedi plej-of Evrolige.

Ako se na kraju sve navede simulacije ispostave kao tačne, crno-beli će na megdan Olimpijakosu već u četvrtfinalu, a šanse za tako nešto su 13,9 odsto. Iako je do kraja regularnog dela ostalo još čak osam kola, simulacije su podložne promenama iz utakmice u utakmicu.

Već naredne nedelje, večiti će ponovo na parket, Zvezda čeka duel protiv Žalgirisa, dok Partizan 15. trijumf u sezoni traži protiv Baskonije pred domaćim auditorijumom. Među potencijalnim rivalima crno-belih u plej-ofu, sve više se pominje i Fenerbahče kao opcija, a šanse za to prema gore navedenom izvoru su 6,7 odsto.

Do kraja sezone, crno-bele čeka još jedan duel protiv Olimpijakosa, i isti je na programu 7. marta u Atini. Radi lakšeg podsećanja, Partizan je slavio u prvom ovosezonskom duelu u Beogradu.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *