Sjajna uvertira za Evropsko prvenstvo, Srbija okončala kvalifikacije sa svih šest pobeda – 63:54 (13:17, 14:14, 17:13, 19:13).

Debitant Đulović je dobio priliku od starta, u prvom napadu probio, položio pod faulom i realizovao dodatno slobodno bacanje. Na sličan način se upisao Korsantia i uveo goste u prvi niz. Koprivica ga je prekinuo, došao do svojih prvih poena horogom. Gruzini deluju koncentrisanije u napadu, naredni niz ih je odveo do prednosti od šest poena. Srbija je bez koša iz igre tri minuta, tada je Avramović na svoja slobodna bacanja nadovezao i polaganje iz prodora. Oba tima su završila prvu četvrtinu bez pogođene trojke, ovakav tempo više odgovara rivalu – 13:17.

Prvu trojku na meču pogodio je Duda Sanadze posle 11 i po minuta igre. Sačekalo se na prvi koš našeg tima u drugoj deonici, Nakić je probio, ali je sledila druga trojka Dude Sanadzea za dvocifreno vođstvo Gruzije. Na šut se i dalje čeka, ali su Orlovi uspeli da ubrzaju tempo, s više poena u tranziciji uhvatili priključak. Gostujući tim se pogocima sa poludistance održao u vođstvu, Srbija završila prvo poluvreme bez pogođene trojke – 27:31.

Malo više od 21 minuta smo čekali da Beslać pogodi prvu trojku za naš tim, njegovim ofanzivnim skokom smo poveli prvi put još od početka utakmice. Srbija je drugo poluvreme otvorila serijom 10:0, gosti nisu mogli do koša skoro do polovine treće deonice. Naš tim je u dva navrata imao po šest poena prednosti, Gruzini su se vratili u egal šutem spolja, Lakić i Avramović se postarali za vođstvo na trećoj pauzi – 44:41.

Nizom trojki se ušlo u četvrtu četvrtinu, redom Simanić, Avramović i Lakić su odmakli Orlove na plus osam. Orlovi su se držali dugo na pet do sedam poena prednosti. U trenucima kad je Gruzija imala poslednju šansu da priđe na posed minusa to su sasekli Lakić prodorom i Nakić trojkom. Miletić se upisao iz ofanzivnog skoka za dvocifreno vođstvo pred poslednji minut i tu je bilo jasno da će Srbija završiti kvalifikacije sa maksimalnim učinkom.

Shodno viđenom, ne čudi što je Avramović jedini dvocifreni u našem timu sa 14 poena, drugi na listi strelaca je Lakić sa osam. Kod Gruzina je 17 poena ubacio Burjanadze, Duda Sanadze 12.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *