Fudbaleri Crvene zvezde u sredu od 16 časova gostuju Železničaru u Pančevu u meču u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Trener srpskog šampiona Vladan Milojević oglasio se pred duel na teškom gostovanju.

Pre samog meča sa Panečvcima, govorio je o nedavnom večitom derbiju i remiju sa Partizanom rezultatom 3:3.

– Nama je kompletna zadnja linija nova, to su igrači debitanti. Od petorice igrača, četvorica su prvi put igrala. Nije to samo što se tiče taktičkih zahteva, tu je i do psihologije. Sve u svemu, izvršili smo analizu, pričali smo i stavili smo “ad akta” na tu utakmicu – rekao je Milojević.

Milojević veoma ceni kvalitete Železničara.

– Železničar je jako dobra ekipa se bori za plej-of, sa dosta dobrih pojedinaca. Takođe, sa iskusnim i dobrim trenerom, te ne sumnjam da će biti zahtevna utakmica sutra – rekao je trener Zvezde, a potom i dodao:

– Ne vidim zašto posle derbija ne bi našli motiv. Mi smo i derbi gledali kao i svaku utakmicu do sada. Nama je svaka naredna utakmica najteža i najbitnija, tako da, na taj način gledamo i Železničar.

On još uvek ne zna na koga će moći da računa u ovom meču.

– Obzirom da imamo danas trening, videćemo na koje igrače mogu da računam.

Železničar je veoma iskusna ekipa koja je sjajno vođena od strane Branka Mirjačića.

– Dosta dobra i kompaktna ekipa, u svakoj liniji imaju iskusnih igrača. Apostrofirao bih Milunovića, koji je komandant, znamo ga još iz Crvene zvezde. Takođe, Sanogo u veznom redu, Cvetković koji je izuzetno brz, imaju hitre igrače po bokovima… Gigić… mnogo igrača koji zavređuju pažnju. Kolega Mirjačić radi odličan posao u svim klubovima u kojima je bio. Uvek podiže lestvicu, od srca mu želim da tako nastavi.

Utakmica će se igrati na veštačkoj travi.

– Navikli smo već. Mnogo timova u Superligi ima veštačku podlogu, tako da je to sastavni deo fudbala.

Novopridošli Keimer Sandoval još uvek će morati da sačeka na svoj debi u dresu Crvene zvezde.

– Sandoval je sa nama par treninga i to su treninzi slabijeg intenziteta. Očekujemo da ga pripremimo za reprezentativnu pauzu i videćemo kada će biti trenutak da debituje.



Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *