U najtežem trenutku sezone osakaćena Zvezda se izdigla i ponovo srušila lidera na tabeli – 73:81 (8:20, 19:23, 28:15, 18:25).
Davidovac je uzeo i pogodio prvi šut za tri na meču, upisao se i Miler-Mekintajer pre nego što je Fal postigao prve poene za domaćina. Zvezda je mnogo bolje otvorila meč, kad je Davidovac ostao sam na polaganju besni Barcokas je rano pozvao prvi tajm-aut. Nije pomoglo, Olimpijakos katastrofalno izgleda, razigrao se na drugoj strani Miler-Mekintajer i nanizao osam poena za plus 15. Pirejski crveno-beli su stegli odbrani na četiri minuta, uzalud kad im je napad očajan, Gedraitisova trojka je okončala prazan hod na obe strane, Furnije položio sa zvukom sirene za kraj prve deonice – 8:20.
Raspucao se Gedraitis u Pireju, tri od tri u šutu za tri, trećom je naterao Barcokasa da i u drugoj četvrtini rano potroši tajm-aut. To što Zvezda nema peticu u sastavu se u prvih 15 minuta ne primećuje u odbrani, na drugoj strani Gedraitis je nastavio da rešeta. Vezenkov je predvodio prvi niz domaće ekipe, sedam vezanih poena, isekla ga je Gedraitisova peta trojka i pokrenula novu seriju beogradskih crveno-belih, Miler-Mekintajer ih je odveo na 17 razlike, na sličnom razmaku su otišli na veliki odmor – 27:43.
Možda je vesnik promene Papanikolau, drugo poluvreme je otvorio sa osam poena u nizu, Kalinić je okončao isti. Proradio je šut Olimpijakosu, Vezenkovu i Mekisiku ponajviše, tu su Gedraitis i Kenan da pariraju i dalje. Pred kraj treće deonice domaći tim je zaigrao i mnogo bolju odbranu, nagradili su to Mekisik i Fol zakucavanjima da do treće pauze dođu na posed zaostatka – 55:58.
U trenucima kad se vidi prednost domaćina u reketu pojavio se Nedović, uz podršku Jaga i Kenana vratili su svoj tim na dvocifrenu prednost. Fantastična energija beogradskih crveno-belih u ranoj fazi četvrte četvrtine, agresivni su u odbrani, bekovi pogađaju sve što šutnu. Sjajna šuterska sekvenca omogućila je pametnu igru i čuvanje prednosti slobodnim bacanjima.
Onda kad je najviše trebalo Gedraitis je zapalio mrežice i isporučio 20 poena, Miler-Mekintajer upisao dabl-dabl, 15 poena i 11 skokova. U domaćem timu je Vezenkov zabeležio 19 poena i devet skokova.