Menadžer Arsenala, Mikel Arteta, svestan je izazova koji njegov tim očekuje u revanšu polufinala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena. Nakon poraza od 1:0 na “Emirejtsu”, londonski klub moraće da prikaže jednu od svojih najboljih partija u sezoni ako želi da se domogne istorijskog finala.

“Ako želite da se plasirate u finale Lige šampiona morate da izvedete nešto specijalno. Moraćemo da uradimo nešto posebno u Parizu kako bismo otišli u finale”, rekao je Arteta.

Arsenal je na domaćem terenu prvi put od februara 2016. ostao bez postignutog gola u meču Lige šampiona, a ključnu ulogu u tome imao je izvanredni Đanluiđi Donaruma, golman PSŽ-a, koji je uspešno zaustavio dva “jedan na jedan” duela sa igračima Arsenala.

“Na kraju, imali smo dve situacije u kojima su naša dva igrača bila ‘jedan na jedan’ sa Donarumom. Da su dali gol, sve bi bilo drugačije. Odbranio je oba puta, kao i protiv Liverpula i Aston Vile i to pravi razliku u Ligi šampiona”, istakao je Arteta.

Parižani, koje predvodi trener Luis Enrike, pokazali su zašto ih mnogi smatraju jednim od najkompletnijih timova u Evropi ove sezone. Njihova tehnička nadmoć i individualni kvaliteti došli su do izražaja u Londonu, ali Arsenal i dalje veruje da može do podviga.

“Imamo mnogo šansi da budemo u tom finalu. Ponoviću se, morate da uradite nešto posebno u ovom takmičenju da steknete pravo da igrate u finalu. Trenutak da uradimo tako nešto biće Pariz”, zaključio je menadžer Arsenala.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *