Real Madrid proživljava sezonu daleko ispod standarda koji su sami sebi postavili. Tim Ćusa Matea je eliminisan iz plej-ofa Evrolige od strane Olimpijakosa, pa Real Madrid prvi put od 2020/21 neće biti među četiri najbolja tima u ovom takmičenju. Iako su na čelu ACB lige, to ne zadovoljava apetite “kraljevskog kluba”, zbog čega se već priprema ozbiljna rekonstrukcija.

Kako ekskluzivno saznajemo, Real Madrid će se verovatno rastati sa trojicom igrača. Serž Ibaka izlazi iz ugovora i klub mu, prema pouzdanim informacijama, neće ponuditi novi, čime postaje slobodan agent. Isto važi i za Ksavijera Ratana-Mejsa, dok je Džanan Musa, prema rečima Miroslava Berića, sve bliži odlasku u Dubai. „To je gotova stvar“, rekao je Berić, a naši izvori potvrđuju da je Musin odlazak iz Madrida praktično izvestan, iako destinacija još nije definitivna.

U isto vreme, Real traži zamene – jedna od prvih opcija bio je Čimezi Metu, visoki igrač Barselone, sa kojim je, kako se pisalo, postignut usmeni dogovor. Međutim, Metu je doživeo ozbiljnu povredu, pa je njegov potencijalni dolazak pod znakom pitanja, posebno jer nema jasnih naznaka kada bi mogao da se vrati na parket.

Zbog toga se u prvi plan probio Mfiondu Kabengele, centar Venecije i bivša želja Crvene zvezde. Prema pisanju „La Nueve“, Kabengele je sada jedan od prioriteta u rekonstrukciji tima. U italijanskom prvenstvu beleži 14,8 poena i 9,7 skokova, dok je u Evrokupu još efikasniji – 15,4 poena i 9,7 skokova.

Kabengele se pokazao kao dominantan igrač pod košem, a iako još nije igrao u Evroligi, njegova energija i produktivnost sugerišu da bi mogao biti značajno pojačanje. Podsetimo, 26-godišnjak iz Ontarija je pre dolaska u Evropu nastupao za Kliperse, Kavalirse i Seltikse, uglavnom u G ligi, a u Evropi je igrao za AEK i sada za Rejer iz Venecije. U toku sezone, nakon prve povrede Bolomboja, bio je na radaru Crvene zvezde, ali nije uspeo da izađe iz ugovora.

Konačnu odluku o Brunu Fernandu Real će doneti na kraju sezone, ali za sada je bliži ostanku. Sve u svemu, Real Madrid jasno pokazuje da želi temeljne promene – i to počinje već ovog leta.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *