Goruća tema vrelog evroligaškog tržišta od juče je Karsen Edvards posle informacija da je na listi želja Crvene zvezde. Na našem portalu ste mogli da čitate o trenutnoj situaciji po pitanju sjajnog strelaca, u međuvremenu je konkurencija postala još žešća.

Sasvim očekivano, Edvards ima mnogo udvarača posle fantastične sezone u kojoj je predvođen njime Bajern često bio u gornjem delu tabele. Posle dve godine vreme je za rastanak, 27-godišnji plejmejker čeka ponude, očigledno ih ne manjka.

U ovom trenutku Edvards se nikome nije obavezao za narednu sezonu. Zvezda jeste aktivna u pregovorima, nisu jedini. Prethodnih dana pominjali su se Efes i Olimpija u ovom kontekstu, u igru se uključio novi kandidat.

Ovog leta je Hapoel Tel Aviv nad glavom mnogim evroligašima. Ambiciozni izraelski klub je jako napao tržište i očekuje se da u najskorijem periodu formalizuje prelaske Elajdže Brajanta i Daniela Oturua, potom i Pi Džej Doužera.

Novi evroligaš vodi pregovore na nekoliko strana. Traži se, između ostalog, još jedan plejmejker koji bi uz eventualni dolazak Doužera i ostanak Jama Madara činio trio organizatora igre adekvatan za borbu na nekoliko frontova.

Shodno trenutnim informacijama, izgleda da je Hapoel odustao od Vasilija Micića. Pominjao se Šabaz Nejpir, na listi kandidata je i Mekinli Rajt, sinoć je Tomer Givati, uglavnom dobro obavešteni izraelski novinar, javio da je Edvards jedan od kandidata da pojača Hapoel.

Ovoliki broj dolazaka zahteva i neke odlaske. Dvo igrača spolja koja bi trebalo da napuste ekipu, piše isti izvor, su Naam Jakov, koji se verovatno vraća u Asvel, te Džo Reglend, za koga je zainteresovan Hapoel Holon.

Višak bi mogao da bude i Bruno Kaboklo, iako ima ugovor i za narednu sezonu. Najavljeni Oturuov dolazak nekome će otvoriti vrata za odlazak, upravo je Kaboklo taj koji je prvi pomenut u tom kontekstu.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *