Prethodnih godinu dana su u košarkaškom smislu ostvarenje sva kad je u pitanju Isak Bonga, barem iz sadašnje perspektive. Dolazak u Partizan pokazao se kao pun pogodak, od igrača koji je pre malo više od godinu dana bio van žiže interesovanja na tržištu, postao je jedna od najzanimljivijih evropskih košarkaških priča.

Na klupsku sezonu u kojoj se Bonga profilisao kao elitni igrač uloge nadovezalo se i fantastično reprezentativno leto. Borbeni krilni košarkaš dao je neizbrisiv pečat pohodu Nemačke na naslov evropskog šampiona. Po završetku evropskog prvenstva proglašen je za najboljeg defanzivca na turniru i MVP-ija finala, potom su krenuli hvalospevi sa svih strana.

Komplimenti su se uglavnom ticali tvrdnji da Bonga zaslužuje novu šansu u NBA ligi. U ranijoj fazi leta bilo je dosta spekulacija na tu temu, mada je nemački reprezentativac i sam rekao da tu nije bilo ničeg konkretnog.

Ovog leta nije, videćemo šta budućnost nosi. U anketi koju je sproveo BasketNews među generalnim menadžerima evroligaša najveći broj njih smatra da je upravo Bonga taj koji će sledeći među evroligaškim igračima dobiti ugovor u NBA.

Zanimljivo je to što generalni menadžeri evroligaša veruju da će Bonga pre u NBA nego Mika Murinen, njegov novi saigrač u Partizanu. To otprilike znači da veruju kako bi Bonga mogao da dobije poziv nekog NBA kluba pre nego što Murinen izađe na draft.

Podjednak broj glasova kao Murinen zaradili su Nadir Hifi i Tarik Biberović. Do ovog momenta bek Pariza nije bio predmet takvih spekulacija, barem javno, dok je Fenerbahčeov as odložio odlazak u NBA letos i potpisao novi ugovor.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *