NBA liga ponovo je bila poprište spektakularnih partija i individualnih majstorija, a glavni protagonista večeri bio je Nikola Jokić. Srpski košarkaš još jednom je potvrdio status najboljeg centra na svetu u pobedi Denver Nagetsa nad Sakramento Kingsima rezultatom 122:108. Jokić je ostvario dabl-dabl učinak od 35 poena, 15 skokova i sedam asistencija, uz neverovatan šut iz igre 16/19. Igrao je tek nešto više od tri četvrtine, a zatim se, potpuno opušten, smestio na klupu i posmatrao kraj utakmice.
U svom prepoznatljivom stilu, Jokić je oduševio nekoliko puta, naročito pasom preko celog terena koji je NBA liga posebno izdvojila. Uhvatio je skok u odbrani i momentalno bacio “tačdaun” dodavanje svom saigraču za lagano zakucavanje. Taj trenutak označio je prelom u meču, jer je Denver serijom poena prelomio utakmicu i obezbedio dvocifrenu prednost koju nije ispuštao do kraja.
Uz Jokića, istakli su se i Džamal Marej sa 23 poena i osam skokova, te Aron Gordon sa 17 koševa.Kod Kingsa su najefikasniji bili Dru Jubanks i Domantas Sabonis sa po 19 poena, dok je Demar Derozan dodao 18.
U Torontu, tim Darka Rajakovića nastavio je sjajan niz pobedom nad Bruklin Netsima – 119:109. Posle lošeg starta sezone, Reptorsi su stigli do pete pobede u poslednjih šest utakmica i pokazali da ulaze u pravu formu. Brendan Ingram postigao je 25 poena, dok je Imanuel Kvikli dodao 24, osam skokova i pet asistencija. Kod Bruklina, Klakston i Porter su ubacili po 21 poen.
U drugom duelu večeri, Oklahoma Siti Tander deklasirala je Golden Stejt Voriorse sa 126:102. Šej Gildžes-Aleksander dominirao je sa 28 poena i 11 asistencija, dok je Čet Holmgren imao perfektnu šutersku noć – 9/9 iz igre, uz 23 poena i 11 skokova. Stef Kari se vratio posle bolesti, ali je odigrao ispod svog nivoa, sa samo 11 poena i četiri pogođena šuta iz 13 pokušaja.
Njujork Niksi su u Medison Skver Gardenu savladali Memfis Grizlise sa 133:120 i zadržali stoprocentan učinak kod kuće (7-0). Džejlen Branson je postigao 32 poena i imao deset asistencija, dok su Karl-Entoni Tauns i Anunobi dodali po 20. Niksi igraju možda najlepšu košarku u ligi, sa prosečno 130 poena na domaćem terenu.
U jednoj od najzanimljivijih utakmica večeri, Filadelfija Seventisiksers je bez Džoela Embida savladala Boston Seltikse sa 102:100. Keli Ubre je ubacio pobedonosni koš posle odbitka, dok je Džastin Edvards bio najefikasniji sa 22 poena. Kod Bostona, Braun i Tejtum nisu uspeli da donesu preokret u završnici.
Veče u NBA ligi zaokružila je Juta Džez, koja je deklasirala Indijanu Pejsers sa čak 152:128, što je četvrti najveći broj poena u istoriji kluba.. Lauri Markanen je ubacio 35, a Svi Mihajljuk i Ejs Bejli dodali su po 20 poena. Juta je šutirala preko 55% iz igre i demonstrirala totalnu ofanzivu.
NBA rezultati:
Bruklin – Toronto 109:119
Njujork – Memfis 133:120
Filadelfija – Boston 102:100
Oklahoma – Golden Stejt 126:102
Juta – Indijana 152:128
Sakramento – Denver 108:122






